Na dwa tygodnie przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych młodziki MKS-u Lędziny mają za sobą dwa rozegrane sparingi. Pierwszym ligowym sprawdzianem formy w/w drużyny w rozgrywkach IV ligi będzie spotkanie z Unią Bieruń Stary zaplanowane na 4 września (godz. 11.00).
W 1 meczu rozgrywanym w Jaroszowicach podopieczni Pawła Majera pokazali sporo kombinacyjnej gry, dobrych podań i celnych strzałów. Przez 70 minut nasi zawodnicy prowadzili grę, ale ostatnie 10 minut to kilka nonszalanckich zagrań i festiwal skuteczności przeciwników, który pozwolił im do końca spotkania doprowadzić do wyrównania.
Bramki  zdobywali: Filip Szprengiel, Karol Głąb x3.
Wyróżnienie: Michał Kowalczyk, Michał Firlej
Drugie spotkanie kontrolne rozgrywane na stadionie w Lędzinach, diametralnie różniło się od tego w Jaroszowicach. Przeciwnicy z Siódemki Tychy od pierwszej minuty mocno zaatakowali i nasi zawodnicy musieli się sporo napracować, aby nie stracić bramki. Sztuka ta udała im się i do połowy mieliśmy bezbramkowy remis mimo, iż szans na zdobycie bramek było wiele. W drugiej połowie w naszych zawodnikach było już nieco więcej wiary w własne umiejętności i trzy solidne kontry zakończyły się bramkami, przeciwnik natomiast odpowiedział jednym trafieniem.
Bramki: Aleksander Pisarzowski x2, Filip Szprengiel x1.
Wyróżnienie: Mateusz Karkoszka, Mateusz Michalski.
Zawodników czeka na pewno jeszcze jeden mecz kontrolny na stadionie MKS Lędziny 29.08, a przeciwnikiem będzie drużyna z Dąbrowy Górniczej-Ząbkowic.