Jak podaje strona Nadwiślana Góra, władze Śląskiego Związku Piłki Nożnej zdecydowały, iż w związku z wycofaniem się Polonii II Bytom (grupa IV) oraz LKS-u Chałupki (grupa III) z rozgrywek ligi okręgowej rozegrane zostaną dwa baraże w których zagrają cztery zespoły z przedostatnich miejsc w poszczególnych grupach:

grupa I – Śląsk Świętochłowice,
grupa II – Pogoń Imielin,
grupa III – Naprzód Czyżowice,
grupa IV – LKS 35 Gierałtowice.

W wyniku losowania, które odbyło się 15 lipca 2008 o godz. 15:00 LKS 35 Gierałtowice zagra z Pogonią Imielin a Śląsk Świętochłowice z Naprzodem Czyżowice. Baraże zostaną rozegrane w trybie dwóch spotkań. Jeśli chodzi o Śląska Świętochłowice czyli zespół, który w sezonie 2007/2008 zajął w naszej grupie 15 miejsce to wygląda to następująco:

2 sierpnia (sobota) grają o godz. 17:30 w Świętochłowicach
5 sierpnia (wtorek) grają o godz. 17:00 w Czyżowicach

Stawką obydwu baraży są dwa wolne miejsca wśród 64 miejsc we wszystkich grupach (od I do IV). Nie jest zatem jeszcze przesądzone w jakich grupach zagrają zwycięscy poszczególnych baraży. Jak się zdążyliśmy dowiedzieć możliwe są ewentualne przeniesienia pomiędzy wszystkimi czterema grupami.

Korzystając z okazji drużyna z Żor sama zadeklarowała chęć gry w III grupie okręgówki. Więc wygrany w barażu Śląsk Świętochłowice – Naprzód Czyżowice trafi do naszej grupy.