W swoim pierwszym meczu kontrolnym tego lata MKS przegrał na boisku rywala z a-klasowym JUWe Jaroszowice 2:4 (2:1). Lędzinianom nie udało się utrzymać prowadzenia 2:0, a o porażce zadecydowało ostatnie 25 minut spotkania, w których świetnie prezentowali się rywale w składzie z Kwiatkowskim, R.Roszakiem, Nygą, Mikolaszem oraz Czarneckim.

Dwie bramki dla JUWe zdobył Robert Kaczmarczyk, jedną Rafał Kaczmarczyk oraz Bartosz Hornik. Dla MKS-u trafiali Kamil Ingram w 35 oraz Nikodem Nagi w 40 minucie gry.

MKS zagrał dziś na dwa składy w ten sposób, że pierwszej części gry prezentowali się piłkarze, którzy stanowili trzon zespołu w minionym sezonie, natomiast  w drugiej połowie zaprezentowali się głownie juniorzy. Ci ostatni występu do udanych zaliczyć jednak nie mogą. Bliskie finalizacji są transfery trzech zawodników, w tym dwóch młodzieżowców, ale o nazwiskach i szczegółach dokładniej informować będę po powrocie z urlopu.

W najbliższą środę, tj. 23 lipca (o godzinie 18.00 w Lędzinach) MKS zagra z IV-ligową Sarmacją Będzin.