Rozegrany w dniu dzisiejszym w Chełmku mecz kontrolny między IV-ligowymi zespołami MKS Lędziny i Unii Oświęcim zakończył się remisem 1:1 (1:0).

Lędzinianie na gola straconego już w 3 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i celnym strzale głową z 6 m, odpowiedzieli po pół godzinie gry, kiedy to ładną akcję MKS i dobre rozegrania Masternaka plasowanym strzałem w długi róg zakończył jeden z dwóch testowanych dziś zawodników.

Od rezultatu spotkania ważniejsze są wieści o sytuacji kadrowej, która powoli się stabilizuje. Cieszy fakt powrotu do treningów kolejnych zawodników, tj. m.in. Przemek Duda. Bliski wznowienia treningów jest Dawid Karlik. W zasadzie pewne jest już wypożyczenie do MKS jednego z testowanych zawodników, tak więc trener Sebastian Idczak ma coraz większe pole manewru w doborze zawodników do gry. P1410303

MKS: Kwiatkowski – Bednarek, Masternak, M.Roszak, Mateja, Ingram, Malik, Śliwa, testowany, testowany, Uniejewski oraz Duda, Kozok, Czupryna, Dolina, Majer, Adamus.

W przyszłą sobotę MKS zagra w Zawierciu z Wartą, z kolei na wtorek i środę zaplanowane są także gry kontrolne (prawdopodobnie z ZET Tychy i JUWe Jaroszowice). Szczegóły podamy wkrótce.

P1410309