W dzisiejsze południe o godzinie 13:00 na własnym boisku Juniorzy MKS’u Lędziny podejmowali zespół z Suszca, wygrywając 2:0 (0:0) po wymagającym starciu. Jednocześnie rozgrywając swój pierwszy mecz bez starty bramki, i grając w osłabieniu. W osłabieniu, ponieważ w bramce dotychczasowego bramkarza Lędzin z powodu kontuzji, zastąpił Czudaj. 

Mecz od samego początku był bardzo trudny, a rywale stosowali momentami skuteczny pressing, ale i to nie przeszkodziło naszym juniorom na rozgrywanie piłki. Pierwsza połowa bez bramek, lecz nie bez sytuacji. Pierwsza groźna akcja nadażyła się zaledwie parę minut po pierwszym gwizdku, kiedy to dobrą piłkę do boku zagrał Sieradzki, na przed polu przejmuje ją Giza i z pierwszej piłki zagrywa futbolówkę między obrońców a bramkarza, lecz do piłki nie zdążają napastnicy. Później z rzutu rożnego zagrywanego przez Hudego, bramce rywali zagroził Nowrocki, sprytnym strzałem piętką, niestety strzał ląduje minimalnie nad bramką. Kolejna akcja środkiem pola, piłkę dogrywa Szweda, Marszałek podbija piłkę i oddaje strzał, przy którym zostaje faulowany, w rezultacie sędzia dyktuje rzut wolny z 16 metra. Do piłki podchodzi Giza, oddaje mocny strzał nad murem, lecz przed utratą bramki, rywali ratuje poprzeczka. Dwójkowa akcja Marszałka i Adamusa, ten pierwszy przytrzymuje piłkę i dogrywa do Adamusa, ten ogrywa obrońców i pakuje piłkę do siatki, ale w tej akcji znalazł się na pozycji spalonej. Kolejny rzut rożny, piłkę wrzuca w pole karne Szweda, wybicie piłki przez obrońcę rywali na 11 metr, do piłki dopada Nowrocki i oddaje strzał, który niestety mijając bramkarza zostaje zatrzymany na linii bramkowej przez obrońcę.

W drugiej połowie rywale rozpoczęli bardziej ofensywnie i sprawili sobie parę dogodnych sytuacji, z których szczęśliwie wychodzili Loska i Białoń, a w bramce choć nie typowo dla siebie, świetnie spisywał się Czudaj. W środku po dobrym rozegraniu piłki przez Hudego, Szwedę i Nowrockiego do sytuacji dochodzili napastnicy, lecz często brakowało odpowiedniego wykończenia. Akcja lewą stroną boiska, podłączający się do akcji defensor MKS’u, Loska wrzuca piłkę w pole karne, do piłki wyskakuje Sieradzki i dobrym strzałem lobującym bramkarza zdobywa pierwszą bramkę dla Lędzin. Kolenja akcja, tym razem prawą stroną boiska, Szweda podaje do Gizy, ten mija przeciwnika i wpada w pole karne, wykłada piłkę na 5 metr, lecz z zagraniem mijają się napastnicy, i nadal utrzymuje się jednobramkowe prowadzenie MKS’u. Kolejne akcje i strzały nie dawały porządanego efektu, trener z czasem wprowadzał zmiany, dając szansę nowym zawodnikom. W końcówce meczu z popisową akcją pokazali się napastnicy MKS’u. Efektowne zagranie piętką nad głowami obrońców Marszałka do Adamusa, ten zabiera się z piłką szybko mijając obrońcę, oddaje silny strzał lewą nogą, bramkarz broni, lecz z dobitką pośpiesza Marszałek pakując futbolówkę do bramki rywali, i podwyższając prowadzenie Lędzin na 2:0.

Skład Juniorów: Czudaj – Loska, Białoń, Łyżwiński (Buchała), Sieradzki, Szweda, Nowrocki, Hudy (Siwek), Giza, Marszałek, Adamus.