Tylko 5 spotkań w minionej rundzie rozegrał zespół żaków, czyli drużyna złożona z zawodników urodzonych w roczniku 2000 i młodszych. Ekipa Dawida Karlika, osłabiona odejściem kliku czołowych graczy poprzedniego sezonu do Chrzciciela Tychy, wygrała zaledwie jeden raz.

Należy jednak przyznać, że trener Dawid Karlik borykał się ze sporymi problemami kadrowymi dlatego także i w przerwie zimowej prowadzone będą treningi oraz nabór do tej kategorii wiekowej.

Najbliższy trening połączony z naborem odbędzie się we wtorek, tj. 9 listopada o godzinie 15.30. w lędzińskiej hali sportowej. Wszystkich chętnych zapraszamy.

Wracając do minionej rundy najmłodsi piłkarze MKS-u poza jednym zwycięstwem (4:2 z Wyrami), doznali 4 porażek (5:8 z Bojszowami, 5:10 z Chrzcicielem, 0:6 z JUVE Jaroszowice, 0:11 z Iskrą Pszczyna) . W tych 5 spotkaniach zdobyli łącznie 14 goli, tracąc ich 37. 8 razy do siatki rywali trafiał Buchała, 3 razy Siwek, a po razie Michalak, Szostek i Włosiński.

Żaki w rundzie jesiennej zagrają w grupie słabszej sformowanej z zespołów, które w rundzie jesiennej w dwóch grupach zajęły miejsca 4 i 5, bowiem 3 najlepsze zespoły z grup walczył będą o tytuł mistrzowski w podokręgu.

W rundzie jesiennej barwy MKS-u reprezentowali:

Żaki kadra sezon 2010/2011:

Imię i Nazwisko
Karol Białoń
Jakub Buchała
Marcin Szumilas
Kacper Figiel
Mateusz Szkarłat
Filip Morkisz
Rafał Loska
Mateusz Michalak
Szymon Siwek
Bartłomiej Rośkowicz
Michał Radzięta
Łukasz Musioł
Wojciech Michalak
Bartłomiej Głuchowicz
Maciej Krzemień
Konrad Włosiński
Olivier Stasiński
Dawid Niemczok
Karol Ornowski
Jakub Ziajka
Trener: Dawid Karlik (jesień)
Trener: Tomasz Chwistek (wiosna)