Za nami piłkarski turniej Młodzików (rocznika 2010), jaki w dniu wczorajszym (25.09.) odbył się na obiekcie MKS-u Lędziny, a został zorganizowany z okazji jubileuszu 90-lecia Klubu Sportowego przy współudziale Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego.

Na murawie boiska przy ul. Stadionowej gościliśmy zespoły GKS-u Katowice (ściślej Wielosekcyjna Akademia „Młoda GieKSa”), Siódemki Tychy oraz LKS Gardawice, które dokładnie w takiej kolejności zameldowały się na podium zawodów, wyprzedzając ambitnie walczący zespół gospodarzy. Zespoły rywalizowały systemem każdy z każdym, grając mecz i rewanż. Choć aura początkowo nie sprzyjała, to w miarę trwania imprezy się poprawiała, umożliwiając wszystkim zespołom zaprezentowanie pełni swoich możliwości.

Wśród wyróżnionych zawodników znalazł się natomiast jeden z zawodników MKS-u Lędziny, a okazał się nim Michał Kowalczyk!

Wyniki rozegranych spotkań:

Siódemka – GieKSa 0:0,

MKS – Gardawice 2:0,

Siódemka – MKS 2:0,

GieKSa – Gardawice 1:0,

GieKSa – Lędziny 4:0,

Siódemka – Gardawice 0:0

Gardawice – MKS 1:0

Siódemka – GieKSa 0:2

GieKSa – MKS 3:0

Siódemka – Gardawice 0:0

Gardawice – GieKSa 0:0

Wyróżnienia indywidualne, a także torby sportowe, otrzymali:

Patryk Wróbel – Siódemka Tychy (najlepszy bramkarz),

Oskar Ficek – GKS Katowice (wyróżnienie),

Wiktor Szymczyk – GKS Katowice (najlepszy zawodnik turnieju),

Younmoo Lee – LKS Gardawice (wyróżnienie).

Każdy z zespołów otrzymał ponadto pamiątkowy szalik oraz proporczyk wydany z okazji 90-lecia Klubu.

Drużyna zwycięzców: Foto WM

Zespół Siódemki Tychy. Foto WM

Zespół gospodarzy MKS Lędziny. Foto: WM

Drużyna LKS Gardawice. Foto WM

Serdecznie gratulujemy wszystkim zespołom, wyróżnionym oraz dziękujemy za przybycie!

Podziękowania kierujemy do sponsorów imprezy, czyli Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego oraz Pizzerii Max Lędziny, która ufundowała poczęstunek dla wszystkich zespołów!