W dniach 6 i 7 listopada br. najmłodsi piłkarze MKS-u uczestniczyli w rozegranym w Bieruniu halowym turnieju piłkarskim znanym pod uznaną już marką, jaką jest „Bawmy się futbolem”, a organizowanym przez BAP Gol Bieruń. Sobotni turniej był przeznaczony dla rocznika 2014 (i młodsi), zaś niedzielny 2013 (i młodsi).

I choć kadra na wspomniane zawody częściowo się pokrywała, to najistotniejsze jest to, że nasi mali piłkarze walczyli jak równy z równym, a w sportowej rywalizacji na boiskach 3×3 oraz 5×5 nawet Ci najmłodsi – z roczników 2016 czy 2015 – grali odważnie, bez strachu i kompleksów. I nawet początkowe obawy wyrażone kluczowym pytaniem: „A Patryk będzie?” (kolega z rocznika 2012 – dop. red.) okazywały się bezpodstawne. A mierzyli się nie z byle kim: zespoły gospodarzy, Akademie z Żywca, Przeciszowa, Dąbrowy Górniczej, Jastrzębia-Zdroju, Czarni Sosnowiec, GKS Katowice postawiły poprzeczkę wysoko. Najważniejsza była jednak dobra zabawa na boisku, dopełniona frajdą z zjazdów na dmuchańcu czy kąpieli jakie odbywały się w basenie z kulkami.

Już wkrótce planujemy kolejne halowe występy naszych piłkarzy, a szanse dostaną kolejni adepci piłki nożnej z grupy prowadzonej przez trenera Dawida Kosibę.

W dwudniowej rywalizacji udział wzięli: Janek, Dawid, Marcel, Bartek K., Bartek P., Remigiusz, Karol oraz 5-letni Tymek, dla którego były to pierwsze zawody w życiu. Mimo, że najmłodszy w zespole, to świetnie sobie radził.

Gratulujemy małym piłkarzom dobrej postawy!

Kadra z turnieju niedzielnego. Foto: AL

Bohaterowie z soboty. Foto MP