Korzystając z wolnej terminarzowo niedzieli zespoły żaków oraz skrzatów MKS Lędziny uczestniczyły w kolejnych rozgrywkach turniejowych. Drużyna Ryszarda Wowro zagrała w Mysłowicach w  „Święcie Futbolu” na zaproszenie Unii Kosztowy, natomiast skrzaty udały się do Bierunia Nowego na turniej organizowany przez BAP Piast Gol. Szczególne uznania dla 6-osobowej ekipy skrzatów, dla których był to kolejny – po sobotnim występie w Lędzinach – wysiłek sportowy.

Najmłodsza drużyna trenera Pawła w XII edycji Piast Gol Championship rywalizowała tym razem z zespołami bieruńskimi: Unią i BAP Piast Gol, a także Siódemką Tychy.

Zdjęcia pochodzą z mediów społecznościowych BAP Piast Gol Bieruń i FB Burmistrza Bierunia Krystiana Grzesicy.

Drużyna piłkarzy z rocznika 2014 oraz 2015 wraz z trenerem Ryszardem Wowro zagrała w Mysłowicach, gdzie rozegrała aż 8 spotkań. Najpierw 4 mecze w grupie (z Unią Kosztowy, Podlesianką Katowice, Lechią 06 i Gromem Tychy), a następnie w lidze mistrzów ponownie z Gromem, Lechią i gospodarzami, a także UKS Ruch. Łączny bilans zespołu to dwa zwycięstwa (2:0 oraz 6:1), a także cenny remis z UKS Ruch. Pozostałe mecze (poza jednym) zakończyły się jednobramkowymi porażkami, a cieszy fakt, iż z każdym z zespołów nasi piłkarze dotrzymywali kroku rywalom, prezentując coraz wyższe umiejętności indywidualne. Nasz zespół zdobył 12 goli, z czego większość Janek, a pozostale zapisali na swoje konto Kacper i Marcel. Warto odnotować, iż wyróżnienie za występ w konkurencjach sprawnościowych otrzymał Oliwier Morkisz. Gratulujemy!

A już w najbliższą sobotę oraz niedzielę (18 – 19.02.) kolejne emocje związane z VI halowym turniejem piłkarskim o puchar starosty powiatu bieruńsko-lędzińskiego, jaki odbywać się będzie ponownie w hali ORS „Centrum”. W sobotę od rana rywalizować będą piłkarze z rocznika 2014, a od godziny 13.00 z rocznika 2011. Niedziela (19.02.) zarezerwowana jest dla drużyn rocznika 2010.