Udany start rezerw MKS’u Lędziny ! Nasza „dwójka” pozytywnie zaskoczyła i wygrała z drużyną występującą w lidze okręgowej Piastem Bieruń Nowy 4:2 (3:1) i awansowała do kolejnej rundy Okręgowego Pucharu Polski. Co najważniejsze nasi zawodnicy poradzili sobie bez żadnych wzmocnień z pierwszej drużyny i mocno zawalczyli o zwycięstwo co można było zaobserwować na boisku. Kibiców, którzy zgromadzili się na stadionie na pewno nie zawiódł wynik, a nasi piłkarze zostawili na murawie sporo zdrowia.

Mimo rywala z wyższej półki nasze rezerwy pewnie podeszły do tego meczu. Po pierwszych minutach i równej wymianie ciosów to my zdobywamy gola na 1:0. Świetne zagranie za linię obrońców Janika wykorzystuje Adamus lobując wychodzącego z bramki golkipera przyjezdnych.

Świetne wyjście z zza linii obrony Adamusa i mamy 1:0 !

Mimo szczelnej gry w defensywie zaledwie parę chwil po wyjściu na prowadzenie tracimy gola na 1:1. Nieco spadła koncentracja zespołu co wykorzystali przeciwnicy, mocnym uderzeniem z 16 metra tuż przy słupku napastnik rywali daje wyrównanie.

Walki i zawziętości nie brakowało żadnemu z naszych zawodników.

Świetnie wyglądała w tym meczu pomoc naszych rezerw, trójka środkowych pomocników Janik – Majer – Dominiec rozpracowała zespół Piasta i zdominowała środek pola. Nasi pomocnicy dobrze się uzupełniali, ogromną pracę wykonywał nasz defensywny pomocnik – Dominiec, który raz po raz przecinał akcje przeciwników i walczył o każdą piłkę. Drugą asystę w tym meczu zanotował Janik po raz kolejny urywając się pressingowi rywali i rzucając piłkę za plecy defensywy gdzie w tempo wybiegł Adamus i wykończył akcję na 2:1.

Grający trener Zbigniew Janik. W tym meczu pokazał kto rządzi w środkowej części boiska (na zdjęciu przy piłce).

Nasi pomocnicy bezlitośnie wykorzystywali złe ustawienie w obronie drużyny przeciwnej. Tym razem Majer zagrywa piłkę między obrońców do nadbiegającego Adamusa, który w pojedynku 1 na 1 z bramkarzem gości uderza tuż przy prawym słupku i mamy 3:1. Dobrze i sprawnie wyglądała praca obrony, asekuracja i mądra gra z tyłu nie pozwoliły na utratę gola i schodzimy do szatni z dwubramkowym prowadzeniem. Cała drużyna mocno pracowała w tym meczu, co kosztowało zawodników sporo sił i zdrowia, które pozostawili na boisku.

Nasz defensywny pomocnik – Michał Dominiec. Mocno zapracował na wczorajsze zwycięstwo (na zdjęciu przy piłce).

Druga połowa zaczyna się lepiej dla przeciwników. Szybka kontra z prawej strony boiska zagranie w pole karne między naszych obrońców i świetne zachowanie napastnika rywali. Bieruński zawodnik szybko odwraca się z piłką w polu karnym i uderza prosto w prawe okienko naszej bramki nie dając szans Sitarzowi. Mimo utraty gola nie tracimy głowy. Po świetnej akcji Drążka z Majerem, Janik uderza mocno na bramkę jednak piłka odbija się tylko od słupka.

Nasi zawodnicy mieli okazję zmierzyć się z na prawdę wymagającym rywalem i sensacyjnie wyszli z tego pojedynku z podniesioną głową. 

W końcówce meczu to przeciwnicy mieli więcej do powiedzenia, jednak dzięki sprytowi Janika to my strzelamy gola na 4:2. Po faulu na naszym zawodniku sędzia dyktuje rzut wolny w okolicach 35 metra od bramki, a Janik wykorzystując niezorganizowanie nieco zaspanych defensorów przeciwnika szybkim uderzeniem lobuje golkipera przyjezdnych i zdobywa pięknego gola.

Po takim meczu nasi zawodnicy mieli się z czego cieszyć.

Walka o każdą piłkę trwała do samego końca meczu. W pucharowym starciu swoje szanse wykorzystali juniorzy, którzy zameldowali się na boisku. W 60 minucie z urazem po jednym ze starć z rywalem zszedł Jakub Woźniak, a w jego miejsce wszedł Dominik Smaza. Nowi zawodnicy szybko wykorzystali szansę pokazania się. Cała drużyna mocno zapracowała na zwycięstwo, a kibice nie mogli się nudzić. Pogoda dopisywała, a na meczu naszej „dwójki” pojawiło się wsparcie na trybunach za co dziękujemy i zapraszamy po więcej!

MKS II: Sitarz – Rozmus, Urbańczyk, Woźniak (Smaza 60), Giza, Drążek, Janik, Majer, Dominiec, S.Krakowiak (Kuzak 77), Adamus (D.Stencel 89).

Piast: Rogalski – Kotula (Żołneczko 16), Grzywa, Jurecki, Kachel, Ozimina, Podsiedlik, Siwiński, Tracz (Klaja 80), Włoch (Nagi 45), Worek.

Strzelcy bramek: Adamus 24, 35, 37, Janik 84 – Ozimina 26, Tracz 55

żółte kartki: Janik 67 – Jurecki 27, Kachel 56

Już teraz zapraszamy na kolejny mecz naszych rezerw. W najbliższą niedzielę (tj. 09.08) nasza drużyna zainauguruje B-klasowe rozgrywki w sezonie 2020/2021 na własnym boisku (ul. Stadionowa 1) z rezerwami beniaminka Okręgówki – GTS Bojszowy. Mecz odbędzie się o godzinie 17:00, serdecznie zapraszamy !

Inne zdjęcia: