W najbliższą sobotę w ramach 23 kolejki rozgrywek w grupie I MKS Lędziny o godzinie 17.00 zmierzy się z GKS II Tychy, z czego niewątpliwie najbardziej cieszą się piłkarze … Unii Kosztowy.

Rywalizacja o promocję do IV ligi wkracza w decydującą fazę i każda strata punktów na obecnym etapie rozgrywek może wiele kosztować. Kosztowianie do końca rozgrywek – za wyjątkiem 29 kolejki, w której to zmierzą się na własnej murawie z zespołem Tomasza Wolaka, rywalizować będą z zespołami z dolnej części tabeli (u siebie: Niwka, Ogrodnik, Sparta; na wyjeździe: Mikołów, Piast, MK Górnik, KS Żory) i otwiera się przed nimi realna szansa awansu. Tyszanie z kolei, ostatnio rywalizując najczęściej kadrą stricte rezerwową (tj. bez szczególnych posiłków w pierwszego zespołu) nieco stracili impet. Duża liczba kartek, kontuzji w drużynie Tomasza Hajto po części przełożyła się na formę rezerw, nie mniej jednak Tomasz Wolak wciąż dysponuje szeroką i wyrównaną kadrą, o czym przekonamy się w sobotę. Dla MKS-u będzie to spotkanie o przedłużenie nadziei na zbliżenie się do czołowej dwójki. Dystans sześciu punktów do GKS-u jest do odrobienia, natomiast 7 punktów straty do Unii (w zasadzie 8, bowiem kosztowianie mają lepszy bilans spotkań bezpośrednich), to już zależy tylko od ekipy trenera Marcina Molka. Jak wskazują jednak wyniku ankiety, wielu z Kibiców wciąż wierzy, iż rywalizacja o awans nie będzie się rozstrzygać wyłącznie między Unią o rezerwami GKS-u.

W minioną niedzielę, w zwycięskim 1:0 (gol Augustyniaka) spotkaniu z Górnikiem 09 GKS wystąpił w składzie Ł.Krzczuk – S.Granek (Holewa 72), Szczepanek, M. Granek, Marcin Grzybek, Pawełczyk, Koczy, Biliński (Jędryka 85), Majewski (Maćkiw 60), Matusz (Augustyniak 75), Pawłowicz. Warto odnotować, że także w sobotę o 16.00 pierwsza drużyna GKS-u zagra z Pogonią Siedlce.

[singlepic=13757,360,320]

Fragment jesiennego spotkania obu zespołów.

W MKS-ie nie ma pauz kartkowych, podobnie jak i zresztą w drużynie GKS-u. Pojedynek zapowiada się niezwykle ciekawie, dlatego zachęcamy kibiców do przybycia na stadion. Przewidujemy, podobnie jak i w wypadku spotkania z Unią, loterię dla kibiców, stoisko grillowe oraz zabawy dla dzieci w przerwie.

Spotkanie poprowadzi arbiter szczebla centralnego – Rafał Rokosz z Katowic.

W niedzielę 10 maja o godzinie 11.00 z LKS Rudołtowice-Ćwiklice na murawie głównego boiska zagrają juniorzy, inaugurując rundę rewanżową w grupie mistrzowskiej TLJ. Natomiast, w sobotę o 10.30 w Tychach zagrają młodziki, a w dniu wczorajszym trampkarze MKS Lędziny pokonali 4:1 Siódemkę Tychy. Szczegóły w działach dot. odpowiednich drużyn młodzieżowych.