W ostatnim czasie wiele miejsca poświęciliśmy seniorom. Czas na słów kilka o rozgrywkach młodzieży, bowiem zespoły trampkarzy i młodzików zainaugurowały swoje rozgrywki tydzień temu, a na następny weekend (10-11.09.) zaplanowano także pierwsze turnieje żaczków i skrzatów. Dla tych drugich mogą to być pierwsze występy w zawodach sportowych. Oby tylko pogoda okazała się łaskawa, ponieważ prognozy nie są optymistyczne… 

Od miesiąca marca br. – najpierw pod wodzą trenera Ryszarda Wowro, a obecnie trenera Pawła Podleśnego (od sierpnia br.) swoje pierwsze piłkarskie szlify czyni grupa skrzatów (G1), w której skupieni są zawodnicy z roczników 2016 i młodsi. Cieszy fakt, że w grupie jest kilka dziewczynek, a zainteresowanie zajęciami także się zwiększa, zwłaszcza począwszy od sierpnia. Dzieciaki mają dużo frajdy z wspólnej zabawy i gry.

Wspomniany trener Wowro prowadzi aktualnie grupę żaków F1 (roczniki 2014 i 2015), która w formule turniejowej rywalizować będzie na boiskach Podokręgu Tychy. Jej liczba kształtuje się także na ok. 15-20 zawodników, a młodzi piłkarze robią postępy. W ostatnim tygodniu zespół rozegrał cenny sparing w Jaroszowicach z JUWe remisując 3;3 z bardzo wymagającym przeciwnikiem.

Powyżej: sparing żaków w Jaroszowicach. Foto MP

Dla obu wspomnianych zespołów miłym akcentem ostatnich treningów była wizyta zaprzyjaźnionych kibiców GKS-u Katowice, którzy przeprowadzili coroczną akcję z okazji rozpoczęcia roku szkolnego, wręczając najmłodszym adeptom piłki okolicznościowe plany lekcji oraz smycze. Dziękujemy!

W miniony weekend swoje spotkania nie rozegrali trampkarze, gdyż do Lędzin nie dotarł zespół LKS-u Brzeźce. Drużyna młodzików w rozgrywkach IV-ligowych kategorii D1 rywalizowała z Unią Bieruń Stary, przegrywając 1:3 (honorową bramkę dla drużyny Pawła Majera zdobył Aleksander Pisarzowski). Natomiast, zespół młodzików w rozgrywkach V liga młodzika D2 wysoko pokonał Czułowiankę Tychy.

Oto pełny plan gier na weekend 10-11 września:

Trampkarze: niedziela 11.09., godz. 12.00 Unia Bieruń Stary – MKS,

Młodziki IV liga: niedziela 11.09., godz. 9.00 APN II SMS Tychy – MKS, boisko przy ul. Andersa 22,

Młodziki V liga: sobota 10.09., godz. 12.00 MKS Lędziny – Grom Tychy (orlik ul. Pokoju),

Turniej żaków z udziałem Unii Bieruń, Gola Bieruń, APN SMS Tychy: sobota 10 września, godzina 10.00 orlik przy ul. Pokoju.

Turniej skrzatów: sobota 10 września, godzina 13.00 Tychy ul. Filaretów 31.

Serdecznie zapraszamy!