Do rozgrywek sezonu 2013/2014 w piłkarskim Podokręgu Tychy zgłoszony został zespół żaczków. W obecnych rozgrywkach znacznie zmieniają się jednak reguły „gry”. O szczegółach piszemy poniżej, a także w dziale „regulamin rozgrywek młodzieżowych”, gdzie można zapoznać się z odpowiednimi przepisami dotyczącymi wszystkich zespołów młodzieżowych.

Rozgrywki prowadzone będą w systemie turniejowym z udziałem 3-4 drużyn zgodnie z terminarzem gier.

Każdy uczestnik rozgrywek żaków jest zobowiązany do zorganizowania turnieju dla zespołów ze swojej grupy.

Gospodarz turnieju (trener) zobowiązany jest do poinformowania drużyn uczestniczących o terminie (dzień, godzina) oraz miejscu rozgrywania turnieju. Należy również poinformować o tym fakcie Wydział Gier Podokręgu Tychy w terminie minimum 14 dni przed turniejem.

Do rozgrywek mogą zgłosić się drużyny, które nie będą w stanie zorganizować takiego turnieju. Wtedy organizację „swojego” turnieju przekazują innym uczestnikom po wcześniejszym poinformowaniu Wydziału Gier Podokręgu Tychy. W zależności od drużyn w turnieju (3 lub 4) i od przygotowanych boisk (jedno lub dwa) czas trwania takiego turnieju to od 120 minut do 150 minut (maksymalnie do 2,5 godziny)

2. Boiska do gry

– trawiaste od linii 16 metrów do połowy boiska, bramki o wymiarach 5 m x 2 m lub 3 m x 2 m. liczba zawodników 5 plus bramkarz

– boisko „orlik” liczba zawodników 5 plus bramkarz ( wymiary 60 x 30 m ).

– piłka 4-ka

– czas spotkania 2 x 10 min. z 5 minutową przerwą.

– utworzono 4-ry grupy turniejowe żaków A, B, C, D, po siedem zespołów i 2 turnieje w grupie w jednym terminie.

– obsadę sędziowską stanowią trenerzy drużyn uczestniczących w turnieju (sędziuje ten którego drużyna nie rozgrywa meczu)

Nie przewiduje się prowadzenia tabel końcowych i klasyfikacji celem wyłonienia mistrza Podokręgu Tychy. Prowadzone klasyfikacje będą prowadzone tylko dla celów statystycznych oraz wyróżnień dla najlepszych zawodników.

MKS został przydzielony do grupy C:       

  1. UNIA BIERUŃ STARY
  2. SIÓDEMKA II TYCHY
  3. MOSM II TYCHY
  4. UKS II GKS TYCHY
  5. SOKÓŁ ORZESZE
  6. MKS LEDZINY
  7. KAMIONKA MIKOŁÓW

Terminarz:

1 kolejka – 14/15.09.2013 r.

gospodarz  UNIA BS + SIÓDEMKA II + MOSM II

gospodarz UKS GKS II + ORZESZE + LĘDZINY

pauza – KAMIONKA

2 kolejka – 21/22.09.2013 r.

gospodarz SIÓDEMKA II + MOSM II + UKS GKS II

gospodarz ORZESZE + LĘDZINY + KAMIONKA

pauza – UNIA BS

3 kolejka – 28/29.09.2013 r.

gospodarz MOSM II + UKS GKS II + ORZESZE

gospodarz LĘDZINY + KAMIONKA + UNIA BS

pauza – SIÓDEMKA II

4 kolejka – 05/06.10.2013 r.

gospodarz UKS GKS II + ORZESZE + LĘDZINY

gospodarz KAMIONKA + UNIA BS + SIÓDEMKA II

pauza – MOSM II

5 kolejka – 12/13.10.2013 r.

gospodarz ORZESZE + LĘDZINY + KAMIONKA

gospodarz UNIA BS + SIÓDEMKA II + MOSM II

pauza – UKS GKS II

6 kolejka – 19/20.10.2013 r.

gospodarz LĘDZINY + KAMIONKA + UNIA BS

gospodarz SIÓDEMKA II + MOSM II + UKS GKS II

pauza – ORZESZE

7 kolejka – 26/27.10.2013 r.

gospodarz  KAMIONKA + UNIA BS + SIÓDEMKA II

gospodarz MOSM II + UKS GKS II + ORZESZE

pauza – LĘDZINY

W związku z tymi zmianami nie wiem jeszcze jak będzie wyglądało relacjonowanie czy przekazywanie rezultatów meczów i turniejów w tej kategorii wiekowej tym bardziej, że w zasadzie odpada konieczność gromadzenia wyników, strzelców, tabel, co wśród najmłodszych piłkarzy było zadaniem i tak bardzo trudnym. Proszę o ewentualne sugestie i uwagi i informacje czy są osoby zainteresowane tą grupą wiekową, gdyż statystyki strony z ostatnich lat wskazują, że zainteresowanie rozgrywkami żaków jest minimalne.