Zgodnie z przewidywaniami, Pogoń postawiła w derbowym spotkaniu trudne warunki. Pomimo tego, MKS zwyciężył lokalnego rywala 4:1 (1:0), i po remisie LKS Goczałkowice, odskoczył rywalowi na pięć punktów. Nie zapominajmy jednak o LKS Łąka, z którym w środę o 18.00 zmierzymy się w spotkaniu 27 kolejki. W Lędzinach słychać głęboki oddech ulgi…

Tak padały bramki:

1:0, Frąckowiak (43 min.), lewą stroną boiska przedarł się Matysek, ktory ze stoickim spokojem wypatrzył w polu karnym Frąckowiaka, dogrywając dokładną piłkę. Strzał byl formalnością,

2:0 Stworzyjan (52 min), piłka dotarła na lewą stronę boiska do Stworzyjana, które zszedł do środka i uderzeniem w dlugi róg podwyższył prowadzenie,

3:0 Frąckowiak (63 min.), kontra MKS, wejście Stworzyjana i dokładne dośrodkowanie na 7 m, gdzie Frąckowiak efektownie dostawia nogę, 3:0,

P1380822

3:1 Wojtaszak (69 min.), po stałym fragmencie gry nieporozumienie Kwiatkowskiego i naszej defensywy wykorzystuje Wojtaszak, który strzałem obok bramkarza zdobywa gola,

4:1 Frąckowiak (80), wzorcowa kontra Stworzyjana i Frąckowiaka, wykończenie już takie nie było, bowiem piłka wpadła do siatki na raty, na szczęście dobitka głową Frąckowiaka własnego strzału była już skuteczna.

Piłkarze MKS zagrali z dziś z zadziornością, widoczną wolą odniesienia wygranej oraz z niespotykaną energią. Mimo, że w pierwszej części gry goście kilkakrotnie postraszyli gospodarzy, zwłaszcza Stojak, który dwukrotnie minimalnie chybił, to lędzinianie dzięki wytrwałości i skuteczności, zdołali wydrzeć zwycięstwo i pokonać rywala, który w ostatnich latach za każdym razem sprawiał wiele trudności. Pogoń tym samym definitywnie wypada z gry o awans, a w środę okaże się czy kolejnym takim zespołem będzie LKS Łąka. Zwycięstwo przyszło w najbardziej odpowiednim momencie i do Łąki jedziemy z wiarą na sukces!

MKS: Kwiatkowski – M.Nagi (Ingram 46), Masternak, Uniejewski, Bednarek, Śliwa, Czupryna (Kozok 46), Matysek, N.Nagi (Augustyniak 27), Stworzyjan, Frąckowiak (Hudy 88).

Pogoń: Faber – Polarz, Bundzyło, Cisoń D. (Pacwa 60), Malina, Wojtaszak, Samek, Cuber (Niewiedział 60), Cisoń K., Rzepa, Stojak (Tarabasz 85).

kartki: brak

Sędziował: Andrzej Chudy (Zabrze)

P1380815