W rozegranym w Tychach meczu kontrolnym MKS uległ Ogrodnikowi Cielmice 1:3 (0:1). Honorowego gola dla lędzińskiego zespołu w 60 minucie zdobył Adrian Gąsior. Zespół Dariusza Grzesika natomiast do naszej bramki drogę znalazł w 37, 66 (tu za sprawą Rafała Dąbrowskiego – byłego gracza MKS-u) i 90 minucie.

Z różnych powodów w tym meczu nie mogli wystąpić Roszak, Kapela, Kubica, Kostrzewa czy Ingram. MKS rozegrał więc ten mecz dysponując dość wąską kadrą, nie mniej jednak po pierwszej połowie to lędzinianie powinni prowadzić. Grając agresywnie w środku pola kilkakrotnie przechwytywali piłkę stwarzając sobie dobre okazje do wyjścia z kontrą. Grający wysoko obrońcy Ogrodnika, zostawiali naszym piłkarzom sporo miejsca. Taki sposób gry zaowocował kilkoma 100% szansami na zdobycie goli. Po dobrej zespołowej akcji  Stworzyjan nie zdołał opanować piłki w polu karnym w sytuacji sam na sam, a po indywidualnej szarży – będąc oko w oko z bramkarzem Ogrodnika – nad bramką z 16m uderzył Skutela. W jednej z akcji ładnie piłkę lewą strona boiska wprowadził Gąsior, lecz zabrakło celnego podania do środka pola karnego. Natomiast, w zasadzie jedyne groźne wyjście rywali w tej części gry (nie licząc jednej z sytuacji sprokurowanej przez niecelne podanie Brandysa), zakończyło się w 37 minucie dośrodkowaniem z lewej strony boiska i celnym strzałem Wrońskiego z 10 m.

MKS, co prawda, zdołał wyrównać w 60 minucie – po prostopadłym podaniu Firleja do siatki trafił Adrian Gąsior – lecz ta część gry była w naszym wykonaniu dużo słabsza. Brakowało dokładności i pomysłu na skuteczną akcję ofensywną, więcej było też błędów w defensywie. Rywale skrzętnie to wykorzystali, najpierw Dąbrowski z bliska trafił po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w 66 minucie, a tuż przez zakończeniem gry Szopa z bliska wepchnął piłkę do siatki.

MKS: Brandys (Ł.Gąsior 46), Bednarek (Ziółkowski 60), Karlik, Sopelewski, K.Firlej, Michalski, Śliwa, Skutela, Pytel, Stworzyjan, A.Gąsior.

Ogrodnik: D.Gąsior (Kopel 46), Koza (Krasoń 46), Szaciło, Białoń, Klimas (Kałuża 46), Stawicki (Foltyn 46), Dejas (Żołneczko 46), Fijoł (Zając 46), Knapik (S.Granek 46), Szlachcic (Dąbrowski 46), Wroński (Szopa 46).

W poniedziałek o godzinie 16.00 MKS zagra w Pszczynie z LKS Studzienice.