Za nami piłkarski weekend pełen wydarzeń z udziałem naszej lędzińskiej młodzieży. W hali sportowej PZS Lędziny odbyły się cztery turnieje piłkarskie z udziałem zaproszonych drużyn, a także zespołów gospodarzy. Na parkiecie zaprezentowały się wszystkie drużyny MKS-u, z roczników 2010, 2012, 2014 i 2016. Rezultaty sportowe były różne, ale każdy z piłkarzy zostawił na boisku serducho i energię. Wszystkim drużynom gratulujemy dobrych występów i wspaniałej walki.

Rocznik 2010 (sobota 17.02)
W turnieju rocznika 2010 zaprezentowały się dwa zespoły pod wodzą trenera Pawła Majera. Drużynie która w ostatnich tygodniach dwukrotnie zwyciężyła w rozgrywkach halowych w okolicznych miastach, tym razem do wygranej zabrakło zwycięstwa nad Spójnią Zebrzydowice w ostatnim meczu zawodów. Ono pozwoliłoby zająć I miejsce, nie mniej występ i tak można zapisać na plus.
MKS: Patryk Laszczak, Michał Kowalczyk, Antek Ścierski, Miłosz Czech, Franek Bednarek, Michał Firlej, Mateusz Karkoszka, Nataniel Natkański, Igor Włodarczyk, Karol Głąb, Ryszard Odelga, Filip Szprengiel.
MKS II: Jakub Długajczyk, Oliwier Kowalczyk, Igor Wiśniewski, Paweł Mańka, Jakub Kiełtyka, Mateusz Szandar, Szymon Kamiński, Miłosz Nowicki, Jakub Zimnal, Adam Przepióra, Nikodem Podleśny, Radosław Mańka.
I. Spójnia Zebrzydowice, 13 pkt,
II. MKS Lędziny, 11 pkt
III. Sparta Katowice, 7 pkt,
IV. Sokół Wola, 6 pkt
V. Górnik Sosnowiec, 6 pkt,
VI. MKS II Lędziny, 0 pkt
Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrani Mikołaja Stopę ze Spójni Zebrzydowice.
Najlepszy bramkarz: Kacper Kościański (Górnik Sosnowiec).
Trener Paweł Majer: „Turniej halowy rządzi się swoimi prawami, ale tegoroczne zmagania możemy zaliczyć do bardzo udanych, bo w każdym meczu wszyscy zawodnicy walczyli do ostatniej sekundy. Do zwycięstwa w turnieju zabrakło nam jednej bramki w dowolnym z dwóch zremisowanych meczu, ale cieszy to, że to my byliśmy drużyną ofensywnie nastawioną w każdym meczu i skupialiśmy się na budowaniu szybkich ataków, co przyniosło skutek w postaci zdobycia bramki przez aż 10 różnych zawodników. Aktualnie czekamy na kolejny sprawdzian zawodników, do którego będzie okazja w niedzielnym sparingu z Juventus Piekary Śląskie już w formule 11 vs 11.”
 
Rocznik 2012 (sobota 17.02.),
Turniej rocznika 2012 przyniósł fantastyczną rywalizację o I miejsce Unii Kosztowy oraz AKS 2020 Górnik Niwka. Ostatecznie, tryumf w udziale przypadł sąsiadom zza miedzy, którzy dzięki wygranej 1:0 (i golu z własnej połowy boiska) w ostatnim meczu imprezy, rzutem na taśmę wywalczyli I miejsce. Piłkarze z Lędzin – pod wodzą trenera Artura Olesia – walczyli ambitnie, lecz nie przełożyło się to na liczne zdobycze punktowe.
I. Unia Kosztowy, 13 pkt,
II. AKS 2020 Górnik Niwka, 12 pkt,
III. Pogoń Imielin, 9 pkt,
IV. Serduszko GieKSy, 5 pkt
V i VI miejsce. dwa zespoły MKS-u Lędziny. Foto. Weronika Bąk.
Najlepszy piłkarz i strzelec zawodów – Bartosz Filipecki (AKS 2020 Górnik Niwka),
Najlepszy bramkarz: Ksawery Wrożyna (Unia Kosztowy). 
Trener Artur Oleś: „W okresie zimowym organizacja turniejów dla dzieci to bardzo fajna sprawa, gdyż możemy zagrać z drużynami z którymi na co dzień nie gramy w naszych rozgrywkach. Obsada była bardzo mocna co jest tylko wartością dodaną. Myślę, ze dzieci z naszych drużyn mogły doświadczyć gry z fajnymi rywalami. Oczywiście z drużyną Pogoni gramy sparingi regularnie, ale dzięki temu turniejowi już w przyszłym miesiącu zagramy sparing z drużyną Serduszka GieKsy.
Dziękuję zarządowi naszego klubu za organizację turnieju. Dziękuję również naszemu koordynatorowi Marcinowi Majerowi za zaangażowanie w rozwój naszej drużyny !
Rocznik 2014 (niedziela 18.02.)
Turniej rocznika 2014 rozgrzał lędzińską publiczność do czerwoności. I choć szanse na końcowy tryumf przed ostatnim meczem miały trzy zespoły, to I miejsce przypadło w udziale podopiecznym trenera Ryszarda Wowro. Po czterech zwycięstwach (4:1 nad Pogonią, 3:0 nad Ogrodnikiem, 4:0 nad Unią Bieruń oraz arcyważnym 1:0 nad Unią Kosztowy, lędzinianom do wygranej wystarczał remis z GieKSą Katowice, która wcześniej uległa 0:1 Unii z Kosztów. Porażka dwoma bramkami zrzuciłaby MKS już na III miejsce, ale lędzinianie grali konsekwentnie czekając na swoje szanse. Prowadzenie zdobył Janek Niestrój, lecz dwie minuty później goście z Katowic wyrównali. Do końca meczu pozostawało jeszcze 7 minut i zaczęła się wymiana ciosów, w której cudów dokonywali obaj bramkarze. Drużyna trenera Wowro dowiozła cenny remis do końca i mogła świętować swoje pierwsze turniejowe zwycięstwo tej drużyny w historii.
Trener Ryszard Wowro: „Końcowe rozstrzygnięcie turnieju to nagroda za to, że drużyna przejawiała chęci do gry, ambicję, prezentując walkę na całym boisku oraz dobrą grę bez piłki – widzieliśmy pokazywanie się, wyjście na pozycję, a także bardzo dobre krycie w obronie”.
Skład MKS-u: Wiktor Zawada, Dawid Załachowski, Marcel Lisek, Alan Szczepanek, Bartosz Kula, Jan Niestrój, Bartek Podleśny, Oliwier Morkisz, Wojciech Niesyto, Kacper Sławicki.
Drużyna orlików wraz z trenerem Ryszardem Wowro! Foto. Weronika Bąk.
 
I. MKS Lędziny, 13 pkt,
II. Unia Kosztowy, 12 pkt,
III. GieKSa Katowice, 10 pkt,
IV. Unia Bieruń Stary, 6 pkt
V. Pogoń Imielin, 3 pkt,
VI. Ogrodnik Cielmice, 0 pkt.
Najlepszym strzelcem zawodów okazał się Kajetan Duda z Unii Kosztowy – autor 7 goli.
Miano najlepszego zawodnika turnieju przypadło w udziale Bartkowi Podleśnemu z MKS Lędziny (strzelcowi 6 goli). Pozostałe gole dla MKS zdobyli: Jan Niestrój – 6 i Oliwier Morkisz – 1.
Bartek Podleśny z wyróżnieniem indywidualnym. Foto. Weronika Bąk.
Najlepszą bramkarką wybrano Kamilę Stacha z Ogrodnika Cielmice.
Rocznik 2016 (niedziela 18.02)
W turnieju rocznika 2016 rywalizowały dwie drużyny MKS, prowadzone przez trenera Jakuba Lesza, a wśród nich piłkarze zarówno z rocznika 2016, jak i nieco młodsze (2017 i 2018). Prócz tego, z zaproszenia skorzystała Pogoń Imielin oraz zespoły z Podbeskidzia. Drużyny z Wilkowic i Babiej Góry Suchej Beskidzkiej pokazały wysoki poziom sportowy, przy licznie zgromadzonych kibicach, a nasi najmłodsi piłkarze dzielnie stawiali im kroku, w trakcie swoich występów czujnie nadzorowanych przez Pana sędziego, który dbał o porządek i bezpieczeństwo na boisku.
Najmłodsi piłkarze MKS-u wraz z trenerem! Foto. Weronika Bąk.

Jako Zarząd Klubu dziękujemy sponsorom imprezy, a także Rodzicom oraz wszystkim Osobom za pomoc w organizacji, inicjatywę i doskonałą współpracę:)

Impreza wsparta została przez Powiat Bieruńsko-Lędziński, samorząd województwa śląskiego, a także osoby prywatne, tj. Mariusz Luberda, jak i lędzińskich przedsiębiorców, Pizzeria Max.