W meczu 3 kolejki rozgrywek w grupie mistrzowskiej MKS Lędziny pokonał LKS Studzienice 4:1 (1:1). Wygrana nie przyszła tak łatwo, jak może to sugerować rezultat. Goście zostawili po sobie pozytywne wrażenie, grając odważnie w otwartą piłkę i bez kompleksów rywalizując z faworytem.

Studzieniczanie, którzy mimo wszystko chyba wykonali na ten sezon plan z nawiązką, awansując do grupy mistrzowskiej, pokazali, iż zasłużyli na to grając bez kalkulacji i ofensywnie. Kiedy w 45 minucie, po rzucie wolnym Kumora (film poniżej) wyrównali stan meczu, to po przerwie podeszli naprawdę wysoko całym zespołem, grając agresywnie pressingiem, usiłując odbierać piłkę na naszej połowie.

Generalnie, żaden z zespołów nie kalkulował, stąd mecz mógł się podobać. Lędzinianie objęli prowadzenie po 10 minutach gry, kiedy dośrodkowanie Śliwy z rzutu wolnego (wykonywanego z wysokości ok. 35 metrów) na bramkę zamienił Rzepa, który uprzedził rywali na 10 m i strzałem głową w krótki róg zaskoczył bramkarza.

Worek z bramkami dla MKS rozwiązał się dopiero w drugiej połowie. Wysoko ustawiony zespół gości po godzinie gry nadział się na kontrę, której ton nadali Ingram i Śliwa, którzy rozprowadzili piłkę, a ostatnie podanie kapitana trafiło na 10 m do Kostrzewy, który płaskim strzałem pokonał bramkarza gości. Po kolejnych dwudziestu minutach indywidualną akcją popisał się Rzepa, który zszedł do środka i strzałem w długi róg podwyższył prowadzenie na 3:1.

Rezultat spotkania już w 90 minucie meczu ustalił Kuba Gnojczewski, który wszedł na ostatni kwadrans, uderzając celnie z 12 m i wykonując skuteczną dobitkę po interwencji bramkarza.

Już w najbliższą środę (12.05.) o godzinie 18.00 zagramy w Jaworzu z Czarnymi.

MKS – LKS Studzienice 4:1 (1:1) Rzepa 10, 80, Kostrzewa 60, Gnojczewski 90 – Kumor 45-wolny

MKS: Kuchta – M.Nagi, Bednarek, Olczak, Józefus, Ingram, Zygma, Śliwa (Statkiewicz 82), Wójcik (Gnojczewski 77), Kostrzewa (Nowrocki 80), S.Rzepa.

żółte kartki: Ingram, Olczak, Kostrzewa.

W innych meczach grupy mistrzowskiej:

LKS Łąka – Czarni 2:3 (1:2) Kraus 45+3, Klaja 90 – Wajdzik 35,78, Jastrzębski 26 (czerwona kartka Jastrzębski – Czarni, w 45 minucie)

Pasjonat – BTS Rekord II 2:3 (2:2) Cięciel 11, Czylok 30 – Kasprzak 8,25, Wroblewski 80

LKS Bestwina – GTS Bojszowy 4:1 (3:1) Skęczek 15,19k, Wilczek 34, Gleindek 60 (dla LKS-u)