Piłkarze orlików MKS-u zwyciężyli w rozegranym w dniu wczorajszym (22.02.) turnieju o Puchar Wójta Bojszowy organizowanym przez Grom  Świerczyniec i Urząd Gminy Bojszowy turnieju piłkarskim.

Jak relacjonuje trener Paweł Majer: „Turniej rozpoczęliśmy od meczu z Gromem Świerczyniec i zgodnie z założeniami taktycznymi zaatakowaliśmy od pierwszej minuty, jednak zabrakło pewności siebie i mimo kilku dobrych okazji, nie zdołaliśmy zdobyć bramki i pojedynek zakończyliśmy bezbramkowym remisem. Drugi mecz turnieju to derby Lędzin z Akademią KSB, który otworzyliśmy w 10 sekundzie bramką Ksawerego Orszulika. Mecz do końca był kontrolowany przez naszych młodych adeptów piłki nożnej i pewnie wygraliśmy to spotkanie 5:0. Ostatni mecz to decydujące spotkanie z GTS Bojszowy, który przystąpił do tego spotkania z kompletem zwycięstw Do triumfu w turnieju wystarczył im remis, jednak dobra dyspozycja naszych zawodników i wysoki pressing przyniósł oczekiwany efekt i znów pozwolił na zdobycie 5 bramek. Niestety, rozluźnienie w końcówce pozwoliło przeciwnikowi na przerwanie czystego konta naszego bramkarza Kamila Miśki i zdobycie dwóch goli. Mecz zakończył się wynikiem 5:2 i ostatecznie to orliki MKS LĘDZINY wróciły z hali w Bojszowach z pucharem za I miejsce w turnieju o Puchar Wójta. Ogromnie dziękujemy organizatorom za zaproszenie na turniej!

Skład drużyny: Kamil Miśka (br), Bartłomiej Czudaj (2), Kacper Morkisz (4), Ksawery Orszulik (4), Natan Zych, Dawid Klekot, Mateusz Gumprecht, Paweł Kluz.

Naszym młodym piłkarzom gratulujemy!