MKS po dobrym meczu pokonał dziś w Mikołowie Orła, odnosząc kolejne wyjazdowe zwycięstwo. Dobrą grę podopiecznych Sebastiana Idczaka w drugiej połowie golami przypieczętowali: Norbert Stworzyjan, Adrian Gąsior i Piotr Kubica. Gola dla Orła zdobył Paweł Janoszka.

Trafienie dla gospodarzy padło już w doliczonym czasie gry (92 minuta), kiedy losy meczu były rozstrzygnięte. MKS wszystkie trzy gole zdobył między 70 a 80 minutą gry, najpierw zaskakując miejscowych szybkim rozegraniem rzutu wolnego (gol Gąsiora), a poźniej szybką kontrą trzech na dwóch i strzałem Kubicy. Trzeci gol padł po przejęciu piłki i strzale w długi róg z lewej strony boiska Stworzyjana.

Trener Idczak był zadowolony z postawy swojej drużyny, której to pogratulował mu nawet trener Orła Wiesław Świder. Biorąc pod uwagę osłabienia (kontuzje Kostrzewy czy Bednarka, pauzę za kartki Gadaja, brak też było Ingrama), to zwycięsto musi cieszyć. A teraz czas na środowe derby z Pogonią Imielin!

Więcej szczegółów: na www.orzelmokre.futbolowo.pl

MKS: Ł.Gąsior, Skutela, M.Roszak, Sopelewski, K.Firlej, Śliwa, Pytel (Karlik 46), Kubica (Smolorz 75), Kapela, Stworzyjan, Janik (A.Gąsior 46)

żółte kartki: Pytel, Skutela

W pozostałych meczach 26 kolejki:

Śląsk – Krupiński 0:5 (Kuś, Mikołajec, Świenty 2, Habor)

Ogrodnik – Sokół Wola 1:1 (Szopa – Hamerla)

Bełk – Concordia 4:2 (Jasiczek 3, Jaśkiewicz – Wieliczko, Kupis)

Pogoń – Kosztowy3:0 (Stojak, Polarz, Gardawski)

Rozwój II – Czarni 5:2 (Wawrzyńczok 2, Paszek, Krakowski, Król – Żemła, Wójcik)

Orzesze – GKS II 1:1 (P.Wróblewski – Ryś)

Unia B.S. – Stal 3:0 walkower