W niedzielę o godz. 11.30 MKS w ostatnim spotkaniu pierwszej rundy rozgrywek (lecz nie ostatnim tej jesieni, gdyż awansem rozegrane zostaną spotkania z Piastem i Iskrą) podejmie w wyjazdowym spotkaniu Orła Mokre. Orzeł spisuje się w tym sezonie słabo i z dorobkiem 11 punktów i bilansem bramkowym 12-27 (bramki zdobywali: 4 – A.Kopytko, 2 – Kawulka, Bogłowski, 1 – Bujny, Maciaszek, T.Kopytko, Nadzieja) zajmuje 14 miejsce w tabeli. W ostatnich kolejkach przegrał z faworytami z Bojszów 1:3 oraz z Mikołowem 0:2. Wcześniej pokonał outsidera naszej grupy Iskrę 2:0. Zespół Orła wydaje się leżeć naszej drużynie, w poprzednim sezonie MKS u siebie zwyciężył 3:1 (Stojak 2, Magiera), a w Mikołowie padł remis 2:2 (Stojak, Sopelewski). Wszyscy także pewnie pamiętają efektowne zwycięstwo 6:1 MKS-u na boisku rywala sezon wcześniej. Wtedy 4 gole zdobył Sławek Magiera, który jednak tym razem nie wystąpi w meczu z powodu pauzy za 4 żółte kartki. Prawdopodobnie osłabiona będzie także nasza defensywa, w której zabraknie Damiana Sopelewskiego, który nie otrzyma zwolnienia z pracy. Trener Rozmysłowski będzie miał ciężki orzech do zgryzienia przy zestawianiu formacji obronnej. Mimo tych trudności wierzymy jednak, że nasz zespół powalczy o 3 punkty, na które to tak liczyliśmy w spotkaniu z Bełkiem. Na pewno będzie to trudne spotkanie, podobnie jak wszystkie w naszej grupie, ale jak zawsze liczymy na sukces piłkarzy MKS-u.

Zespół juniorów w sobotę o godz. 11 rozpocznie mecz z Gardawicami i będzie walczył o 3 punkty, które pozwolą zachować MKS-owi pozycję lidera przed ostatnim spotkaniem rundy jesiennej.Ten mecz odbędzie się na głównym boisku MKS-u przy ulicy Stadionowej.