Rezultatem nierozstrzygniętym, tj. 1:1 zakończył się dzisiejszy mecz kontrolny MKS-u Lędziny z występującym w klasie okręgowej ZET Tychy. Bramkę dla zespołu Sebastiana Idczaka zdobył Adam Mateja.

MKS: Kwiatkowski – Mateja, Masternak, Majnusz, Kut, Malik, Uniejewski, Duda, Czupryna, Kapela, Holewa (Karwat). 

Z różnych przyczyn zabrakło dziś Kamińskiego, Ingrama, Roszaka i Kozoka (urazy), Bednarka (sprawy zawodowe), czy Śliwy.

Na tydzień przed inauguracją rozgrywek w IV lidze czas uporządkować sytuację kadrową. Zacznijmy od ubytków, jak widać sporych. MKS stracił dwóch podstawowych napastników, bowiem Dawid Frąckowiak (6 goli jesienią, łączny bilans w MKS: 44 mecze/28 goli) zagra wiosną w Polonii Łaziska Górne, natomiast Antoni Turczyński (17 meczów/4 gole), którego można uznać za jedno z objawień jesieni, przenosi się do III-ligowej Soły Oświęcim. W zamian, do MKS-u z Fortuny Wyry powróci dobrze znany lędzińskim kibicom Piotr Kapela (ur. 30.07.87), który jesienią dla Fortuny zdobył 5 goli, a w latach 2011 – 2015 zdobył w lędzińskich barwach już 47 goli.

MKS traci także trzech ofensywnych zawodników, tj. Mateusza Sosnowskiego (5 meczów/2 gole w IV lidze), Mateusza Kuzaka (6 występów) oraz Damiana Wilczkiewicza (3 mecze), którzy przenoszą się do Leśnika Gorenice z małopolskiej klasy okręgowej. W zamian do linii pomocy przymierzani są Bartłomiej Majnusz (ur. 08.02.1997 r.) z GKS Tychy czy Łukasz Kut (ur. 06.01.1994 ) z Rozwoju Katowice, ostatnio wypożyczony do Podlesianki. Obaj zawodnicy złożyli już deklaracje gry, zainteresowane Kluby dopinają formalności. Trwają jeszcze ostatnie rozmowy dot. przejścia do MKS Piotra Holewy, obrońcy ur. 30.06.1993 r. z rezerw GKS Tychy.

W defensywie zabraknie Dariusza Klementa, który tak dobrze pokazał się w ostatnich meczach rundy jesiennej. Zawodnik nie wznowił treningów w MKS, podobnie jak i Łukasz Piasecki, który zrezygnował z gry jeszcze w trakcie rundy jesiennej.

Wszystkim zawodnikom reprezentującym dotychczas barwy Klubu, dziękujemy za grę, zaangażowanie i życzymy sukcesów w nowych Klubach.

Więcej informacji, w najbliższym tygodniu.