W dniu jutrzejszym (29.10.) odbędą się wyjazdowe spotkania seniorskich zespołów MKS-u Lędziny. W ramach 13 kolejki rozgrywek IV ligi MKS zmierzy się ze Spójnią Landek (mecz o godzinie 14.00), natomiast drużyna rezerw zagra nieopodal, bo w Jaroszowicach z rezerwami JUWe (tutaj początek starcia o godzinie 15.00 na boisku przy ul. Sportowej 6).

Najpierw trenerska wypowiedź po meczu z KS Decor Bełk:

Adrian Napierała (trener MKS): Wynik nie pokazuje tego, co działo się na boisku, ale tak w piłce często jest i musimy to zaakceptować. Mecz był wyrównany, z dużą ilością sytuacji po obu stronach i kilku kontrowersjach. Bełk wykorzystał to, co miał, a my nie potrafiliśmy wykorzystać sytuacji, których sobie wypracowaliśmy. Goście pokazali nam, jak być do bólu skutecznym i powinno się grać na wyjazdach. Zostały 3 spotkania i musimy gdzieś zapunktować, bo sytuacja jest nieciekawa.

Dla drużyny trenera Adriana Napierały to kolejny mecz o niebagatelnej stawce. Po porażce z KS Decor Bełk sytuacja w tabeli robi się coraz trudniejsza. Pozycja 14-ta i dorobek 11 punktów (3 zwycięstwa, 2 remisy, przy 7 porażkach) w żadnym wypadku nie pozwala na spokojne zimowanie tym bardziej, że zespoły Unii Racibórz, Kuźni Ustroń także punktują.

Zespół Spójni ma na swoim koncie 15 punktów za 4 zwycięstwa, 3 remisy i 5 porażek, zajmując X miejsce w tabeli. Drużyna trenera Damiana Odrobińskiego w minionej kolejce zremisowała bezbramkowo w Czańcu z LKS-em.

Oba zespoły mają w swoich kadrach piłkarzy, którzy nie zagrają z powodu nadmiaru żółtych kartek. W Spójni nie zobaczymy Karola Lewandowskiego, a w MKS wypadli ze składu Mateusz śliwa oraz Krzysztof Józefus.

Mecz poprowadzi, jako sędzia, główny Sebastian Szczotka (Podokręg Żywiec).

Plan 13 kolejki w II grupie IV ligi:

Spójnia Landek – MKS Lędziny,

Kuźnia Ustroń – Błyskawica Drogomyśl ,

Gwarek Ornontowice – Drzewiarz Jasienica ,

ROW Rybnik – Polonia Łaziska Górne,

Unia Turza Śląska – Podbeskidzie II Bielsko-Biała ,

MRKS Czechowice-Dziedzice – Unia Racibórz,

Decor Bełk – GKS II Tychy ,

Orzeł Łękawica – LKS Czaniec, ndz. 14.00,