W zeszłą niedzielę (tj. 22.08) rezerwy MKS’u Lędziny zainaugurowały rozgrywki w Tyskiej B-klasie ! Niestety dla naszych piłkarzy ten mecz nie zakończył się zwycięsko.

Mimo inauguracyjnej porażki 2:3 (1:1) z Czułowianką Tychy, nasza dwójka pokazała się z dobrej strony. Nowe twarze mogły zaznaczyć swoją obecność na boisku i pokazać się w naszej drużynie. Rezerwy zanotowały spory progress względem poprzedniej rundy, w której to wyjazdowe spotkanie z Czułowianką (czyli czołową drużyną B-klasy) zakończyło się naszą porażką 2:6 (1:2). Zatem rezerwy dzisiaj bez punktów, ale z całkiem dobrym nastawieniem na kolejne starcia.

Przebieg meczu:

0:1 – akcja lewą stroną boiska, długa piłka z którą mija się nasz defensor co otwiera drogę do bramki napastnikowi przeciwników, który wygrywa pojedynek z naszym bramkarzem.

W odpowiedzi Giza uderza z dystansu, jednak bramkarz świetnie paruje uderzenie na rzut rożny, po którym jednak udaje nam się odrobić straty.

1:1 – wrzutkę po rzucie rożnym z prawej strony poprawia Morks, a akcję mocnym uderzeniem wykańcza Urbańczyk.

1:2 – walka w powietrzu po rzucie rożnym gości, piłka zgrana za plecy obrońców przez Tyskich zawodników, napastnik gości unikając spalonego wbija piłkę do bramki z okolic 5 metra.

2:2 – odbieramy piłkę w środkowej strefie, kontratak rozpoczyna Kuzak i ładnym podaniem otwiera drogę do bramki naszemu napastnikowi, Gaweł staje oko w oko z bramkarzem i skutecznie zamyka akcję strzałem po ziemi na dalszy słupek.

2:3 – tym razem goście kontratakują, podanie między obrońców i napastnik Czułowianki wychodzi sam na sam z bramkarzem, pewnie kończy akcję uderzając tuż przy prawym słupku.

Dobrze na boisku zaprezentowali się nowi w tym sezonie zawodnicy m.in Morks, Szachnitowski, Hejna. Swoich szans na zdobycie gola szukali także Majer czy Gierczak, jednak ich uderzenia mijały bramkę przeciwnika. Świetną interwencją w bramce popisał się Hejna, który zatrzymał w pojedynku 1 vs 1 napastnika Czułowianki ratując nas przed utratą gola. Do solidnej gry w obronie Urbańczyk dołożył także gola. Mimo przegranej jest parę pozytywów, a to zapowiada zaciętą walkę o kolejne punkty.

Zapraszamy również do obejrzenia skrótu z całego spotkania:

MKS II Lędziny 2:3 (1:1) Czułowianka Tychy

kartki:

-żółta: Majer 68′, Szachnitowski 78′,

Strzelcy: Urbańczyk 28’⚽, Gaweł 77’⚽ – Dobroś 5’⚽, Krupa 56’⚽, Kostecki 86’⚽.

Asystowali: Morks 🅰️, Kuzak 🅰️.

Rezerwy MKS’u Lędziny wystąpiły w następującym składzie:

Zmiany: Kosiba 🔁15′ Giza, Malicki 🔁45′ Czudaj, Janik 🔁60′ Kuzak, Gierczak 🔁63′ Gaweł, Majer 🔁75′ Haba, Morks 🔁84′ Jacek.

W innych meczach 1 kolejki (21-22.08):

LKS Wisła Wielka 3:2 GTS II Bojszowy,

LKS Wisła Mała 3:4 Niepokorni Orzesze,

UKS Warszowice 1:5 Czarni Piasek,

Nadwiślan Góra 1:3 Fortuna Wyry,

LKS II Gardawice 4:0 LKS Mizerów,

Pniówek II Pawłowice 1:3 Gol Bieruń,

Już za tydzień w niedzielę (tj. 29.08) nasze rezerwy zmierzą się na wyjeździe z Niepokornymi Orzesze. Mecz odbędzie się o godzinie 17:00.