Piłkarze MKS Lędziny odnieśli ważne wyjazdowe zwycięstwo z Jednością Jejkowice. Tym samym udało się odgonić demony z poprzedniego sezonu. Ekipa z Lędzin wygrała 2:0, zaś gole strzelali Dawid Wróblewski (24′) i Norbert Stworzyjan (88′). W perspektywie porażki Energetyka II, oznacza to, że lędzinianie umocnili się na pozycji wicelidera.

Trener Idczak był zadowolony z wygranej na trudnym terenie, zwłaszcza po świetnym meczu w I połowie. W drugiej było trochę nerwów, także m.in. dzięki arbitrom z Zabrza. Gospodarze grali przez ostatni kwadrans meczu w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Dariusza Odona, a pieczęć na wygranej w końcówce postawił Stworzyjan. Cieszy pierwszy gol Wróblewskiego i po raz kolejny czyste kontro bramkarza, którym tym razem był zastępujący kontuzjowanego Maciejowskiego Gąsior.

Pierwsza bramka tego spotkania padła po składnej akcji całego zespołu, a finalizujący ją Wróblewski dostał piłkę od Stworzyjana i uderzył celnie po krótkim rogu. Drugie trafienie nastąpiło po dalekim wybiciu piłki z pola karnego MKS-u i rajdzie Stworzyjana przez całe boisko. Nasz skrzydłowy minął bramkarza i strzelił do pustej bramki, ustalając rezultat meczu!

Za tydzień zmierzymy się z Rymerem Rybnik, który po świetnej drugiej połowie meczu z Energetykiem II zainkasował 3 punkty w derbowym spotkaniu.

Skład MKS: Ł.Gąsior – Ingram, Uniejewski, Roszak, Sopelewski – Kapela (Skutela 78), Gadaj, Śliwa – Stworzyjan, G.Kostrzewa (Bednarek 88), Wróblewski (N.Nagi 70).

Jedność: Podolak, Wystyrk, Stencel, Basik (Wypchoł 80), Gołofit (Rudek 65), Reguła, Mościcki, Kubica, Paprotny, Odon, Piełka (Szymon Adam 60)

żółte kartki: Reguła, Kubica, Odon (dwie) – Gadaj, Sopelewski