Lędzinianie odnieśli dziś wysokie zwycięstwo i w pucharowym pojedynku w Tychach pewnie pokonali Siódemkę Tychy i awansowali do kolejnej rundy rozgrywek, w której 27 września zmierzą się z GTS-em Bojszowy (godzina 17.00).

Rezultat 6:1 (2:0) mówi sam za siebie, a gole dla ekipy Sebastiana Idczaka zdobyli: Kamil Ingram 2 (55 i 76 minuta), Adrian Gąsior (6 minuta), Grzegorz Kostrzewa (80 minuta), Adam Frukacz (89 minuta) i Mateusz Śliwa (43 minuta). Natomiast, gospodarze honorowe trafienie zaliczyli po celnym strzale z rzutu karnego w 65 minucie. Należy też dodać, że drugi strzał z 11 m w 90 minucie obronił Paweł Brandys.

Oto jak krótki opisuje mecz trener Idczak:

„Pierwsza połowa dość chaotyczna, nasi zawodnicy mieli problem z dostosowaniem się do piłki i boiska ze sztuczną nawierzchnią, ale kilka akcji mogło się podobać. W drugiej połowie bardzo dobrze w środku pola radził sobie młody Ingram, który kierował naszą grą oraz z tyłu Gajewski z Karlikiem. Z biegiem czasu nasza przewaga była coraz bardziej wyraźna i to udokumentowaliśmy bramkami. Cieszy mnie  przełamanie się Kostrzewy, choć mógł strzelić jeszcze ze dwie bramki więcej. Błędów też się nie ustrzegliśmy – zaowocowały dwoma rzutami karnymi dla rywali, ale jednego pewnie złapał Brandys.”

MKS: Brandys – M.Roszak, Florek (25 G.Cuber), Karlik, Samek – Włoch, Śliwa (46 Ingram), Skutela, A.Gąsior (46 Frukacz) – G.Kostrzewa, Gajewski