MKS Lędziny przegrał w wyjazdowym spotkaniu w Leszczynach 0:2. Tym razem na ławce MKS-u zasiadł Wiesław Szwarocki, na co dzień trener trampkarzy w lędzińskim klubie. W tym newsie napiszę o czysto sportowym aspekcie tego meczu, a swoje przemyślenia dotyczące sytuacji w klubie, przedstawię w kolejnym.

[singlepic=2769,360,320]

Debiutujący w pierwszej drużynie Łukasz Cięciara nie przebierał w środkach. Foto: Underek

Pierwsza połowa mogła wskazywać na to, że lędzinianie w końcu pokuszą sie o dobry rezultat. To MKS zaatakował, czego owocem były zablokowane w ostatniej chwili uderzenie Bednarka w 2 minucie, czy strzał Sopelewskiego obroniony przez bramkarza gospodarzy w 8. Ci z kolei odpowiedzieli groźnymi akacjami w 14 oraz 19 minucie, lecz mieli wtedy jeszcze wyraźnie rozregulowane celowniki. To nasz zespół prowadził grę, a obrona i bramkarz Piasta grali wyjątkowo niepewnie. Do tego stopnia, że niektóre z kiksów graczy Piasta były wręcz nie do przewidzenia, nic więc dziwnego że zawsze brakowało ułamków sekund, by gapiostwo rywali wykorzystać. W 41 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, groźnie uderzał Gajewski, lecz obrońcy Piasta wybili piłkę z bramki, a w powstałym zamieszaniu podbramkowym, nie znalazł się nikt kto umieściłby piłkę w siatce rywala.

W drugiej połowie gospodarze ruszyli do ataku. Dwa razy  Mokrego próbował pokonać Piontek, lecz w 47 minucie i 66 Krzysiek obronił uderzenia z rzutów wolnych podobnie jak główkę z z 68. W 63 Śliwa choć mógł rozgrywać piłkę z Salamonem, uderzył z dystansu – niestety niecelnie. Chwilę później gola zdobył Zagórski, który strzałem z 10 metrów pokonał Mokrego. MKS odpowiedział główką Mikolasza w 74 minucie, lecz piłka wybita została z linii bramkowej. W 80 Firlej uderzył w rzutu wolnego pod poprzeczkę, lecz bramkarz Piasta zdołał ten strzał obronić, a 60 sekund później Bednarek po podaniu Gajewskiego z 3 metrów…podał bramkarzowi. Moje złudzenia – jedynego kibica MKS-u na tym meczu – prysnęły w 86 minucie, wtedy to Obarski w sytuacji sam na sam zdobył drugą bramkę i ustalił wynik spotkania na 2:0 dla Piasta.

MKS: Mokry, Mikolasz, Gołaś, Sopelewski, Bomba, K.Firlej, Śliwa, Gardawski, Salamon, Gajewski (Cięciara 85), Bednarek

żółte kartki: Bomba,Mikolasz