Kolejne wyzwanie przed MKS Lędziny! W najbliższą sobotę (22.08.) zespół trenera Adriana Napierały w piątym meczu ligowym w bieżących rozgrywkach zmierzy się z Piastem Bieruń Nowy. Będzie to pierwszy derbowy pojedynek w sezonie 2020/2021 i niejako przedsmak derbów z GTS Bojszowy zaplanowanych na 02.09 br.

Lędzinianie przystąpią do gry osłabieni brakiem pauzującego za 4 żółte kartki Krzysztofa Józefusa, za to jest szansa, iż na murawie w meczu z byłymi kolegami zobaczymy Sebastiana Rzepę, który uporał się z dokuczliwą kontuzją. To kolejny zawodnik, po Grzegorzu Bednarku (zagrał już w Bestwince), który powraca do gry.

Jeśli chodzi o Piasta, to ten zespół na pewno będzie chciał się zaprezentować na tyle dobrze, by zmazać niekorzystne wrażenie po porażce 0:6 w listopadzie ubiegłego roku, w ostatnim pojedynku obu zespołów (był to ostatni mecz ligowy w 2019 i zaraz ostatni przed pandemią). Byli zawodnicy MKS-u, tj. Sławomir Magiera, Robert Kachel, czy Dawid Worek na pewno przekażą trenerowi Kamilowi Oziminie swoje spostrzeżenia na temat zawodników i gry MKS. Choć w tym temacie o zaskoczenia trudno, wszak oba zespoły znają się doskonale, a przypomnijmy, że nie tak dawno Piast rywalizował w rozgrywkach Pucharu Polski z rezerwami MKS, przegrywając mecz 2:4. Piast w dotychczasowych czterech spotkaniach zgromadził na swoim koncie 5 punktów, zwyciężając Przełom Kaniów 3:1, remisując z Sokołem Wola 2:2, Ogrodnikiem Cielmice 1:1, przy jednej porażce (0:4 w Dankowicach). MKS z kompletem punktów przewodzi stawce i będzie musiał po raz kolejny sprostać roli faworyta.

Poszerzenie kadry cieszy tym bardziej, iż na 26.08. (środa), przypomnijmy, zaplanowany pucharowy mecz z III-ligowym Pniówkiem Pawłowice.

Nie zapominamy o niedzielnym (23.08.) meczu MKS II Lędziny, który rywalizował będzie o godzinie 17.00 z Czarnymi Piasek. Po wygranej 4:0 z GTS II Bojszowy w 1 kolejce, i pauzie w 2, zespół trenera Zbyszka Janika powraca do gry. Początek także o godzinie 17.00!

Zapraszamy serdecznie! Awizujemy, iż w przerwie spotkania odbędzie się konkurs rzutów karnych, oczywiście z nagrodami dla zwycięzców!