Pierwszy letni mecz testowy zakończył się porażką MKS-u Lędziny z IV-ligowym Orłem Łękawica. Goście zwyciężyli 3:1 (1:0) w Lędzinach pokazując na obiekcie miejskim dobrą organizację gry i lepszą skuteczność. Określenie „testowy” doskonale oddaje charakter spotkania, gdyż w zespole trenera Adriana Napierały pokazała się liczna grupa zawodników aspirujących do gry w MKS (m.in. dwóch bramkarzy), natomiast ze tzw „starej gwardii” zobaczyliśmy tylko grupę ok. 10 zawodników.

Lędzinianie zdobyli bramkę w drugiej części gry – przy stanie 0:2 – po celne główce Mateusza Wójcika z 8 m, który finalizował w ten sposób dośrodkowanie z prawej strony boiska Sebastiana Krakowiaka. Była to jedyna z licznych szans MKS-u zamienionych na bramkę. Trafienia dla gości padły przed przerwą po błędzie testowanego bramkarza oraz w II części meczu po skutecznych kontrach zespołu z Łękawicy.

I połowa: Miklosh, Varvarynets, Wójcik, Szachnitowski, Gardawski.

II połowa: Ingram, Skrobek, M.Firlej, K.Kuzak, S.Krakowiak.

Pozostali zawodnicy to grupa piłkarzy testowanych.

W środę 20 lipca o godzinie 18.00 MKS zagra na własnym obiekcie z LKS Jawiszowice.