Zespół MKS-u intensywnie przygotowuje się już do rundy wiosennej. W następną sobotę (28 styczeń) dziesiątka zawodników będzie walczyć na turnieju halowym w Bojszowach, a reszta kadry zmierzy się w Tychach z miejscowym ZET w pierwszym tej zimy meczu kontrolnym.

Tymczasem z informacji kadrowych, wreszcie docierają sygnały o możliwych ruchach kadrowych w kierunku Lędzin. Do MKS-u ma wrócić Jacek Mikolasz, który po latach gry w Lędzinach, minioną rundę występował w JUW-e Jaroszowice. „Jaca” podjął już treningi z drużyną Sebastiana Idczaka i wiele wskazuje na to, że znów będziemy oglądać go w barwach MKS-u. W szerokim, bo trzydziestoosobowym gronie, MKS trenować będzie do 11 lutego, później trener wybierze ścisłą kadrę lędzińskiego V-ligowca, która będzie uzupełniana zwykle trójką juniorów.

Na treningach pojawiły się też nowe twarze, ale ujawnianie nazwisk jeszcze za wcześnie.