Na dwa tygodnie przed inauguracją rozgrywek, MKS odniósł pierwsze sparingowe zwycięstwo. I to od razu w prestiżowym pojedynku z JUWE Jaroszowice, która nasi  piłkarze pokonali 4:2.

Mimo kilku osłabień, nasi zawodnicy pokazali się z dobrej strony w pojedynku z zespołem Dawida Frąckowiaka. Cieszy fakt, iż dobre występy w kolejnym meczu zapisuje na swoim koncie młodzież, a także jeden z testowanych zawodników – pomocnik, który powinien do inauguracji zasilić naszą drużynę.

MKS: Kuchta (70’Apajewski) – Ingram, Krakowiak (45’Józefus), Bednarek (45’Sieradzki), Mielec (70’Kut), Zygma, testowany, Nowicki (70’Nowrocki), Gierczak (65′ Gardawski), Kostrzewa, Malicki (75 Czudaj).

Bramki zdobywali: 0-1 Ingram, 0-2 Kostrzewa, 0-3 Sieradzki, 2-4 Kostrzewa.

Nieobecni: Śliwa, S.Rzepa, Piekielny, M.Nagi.

W ostatnim meczu kontrolnym za tydzień MKS zmierzy się ze Spartą Katowice.