Przedstawiamy krótkie podsumowanie występów młodzieży w trakcie drugiego weekendu rozgrywek piłkarskich w Podokręgu Tychy.

Dla trampkarzy i juniorów były to inauguracyjne występy tej jesieni (ci drudzy przed tygodniem nie rozegrali meczu, gdyż rywal z Brzeźć nie dojechał). Młodziki (w rozgrywkach IV ligi – grupy średnio zaawansowanej) po wygranej przed tygodniem 1:0 na APN GKS Tychy, tym razem ulegli Golowi Bieruń. Drużyna młodzików z grupy początkującej po surowej poniedziałkowej lekcji we Mizerowie, jak równy z równym walczyła z Wisłą Wielką.

Z kolei orliki młodsze, po ubiegłotygodniowych derbach (można by tak rzec) z Gromem Tychy, dziś zmierzyli się z kolejnym niezwykle wymagającym rywalem jakim był APN III GKS Tychy. Minimalna porażka ujmy nie przynosi naszym piłkarzom, którzy grali ambitnie, niwelując atuty rywali, a czasem skutecznie się odgryzali trafieniami Mateusza Michalskiego czy Patryka Porwita. Nadmienić należy, że naprzeciw zespołu z Tychów w którym brylowali zawodnicy z rocznika 2012, stanęli chłopcy także i z roczników 2014 i 2015, wspierani przez starszych kolegów. Od tego tygodnia zajęcia z najmłodszymi piłkarzami MKS poprowadzi trener Dawid Kosiba (na co dzień zawodnik rezerw MKS oraz uczestnik kursu trenerskiego w ŚZPN), który przejmuje od września funkcję po Marcinie Bratku.

Komplet wyników:

Juniorzy B1 Unia Bieruń Stary – MKS 0:6 (bramki: Firlej x3, Grott, Zatoń, Skrobek); relacja w odrębnym newsie,

Trampkarz C2: Ogrodnik Cielmice – MKS 7:4 (bramki: Zych 2, Kowalczyk, Firlej)

Młodziki D2 IV liga: MKS – BAP Gol Bieruń 1:6 (bramka Firlej)

Orliki E2: MKS – APN II GKS Tychy 8:10,

Młodziki D2 V liga: MKS – LKS Wisła Wielka 8:5 (bramki Strauch 5, Ścierski 2, Kostka).

Kolejne mecze już za tydzień! Galeria ze spotkania orlików znajduje się na profilu FB Klubu!