MKS Lędziny zwyciężył w rozegranym w Bieruniu Nowym halowym turnieju piłki nożnej, seniorzy poszli tym samym w ślady juniorów, którzy tydzień temu odnieśli podobny sukces w Bieruniu Starym. W zawodach ostatecznie wystartowało 7 ekip, gdyż w ostatniej chwili z rozgrywek wycofała sie Stal Chełm Śląski.

[singlepic=3319,360,320]

U góry od lewej: Edward Urbańczyk (prezes), Mateusz Roszak, Piotr Bomba, Jacek Mikolasz, Adrian Gąsior, Marcin Polarz (trener), Tomasz Naskręcki (masażysta). U dołu od lewej: Mariusz Gajewski, Krzysztof Mokry, Radosław Roszak, Michał Śliz, Krzysztof Firlej. Leżą: Dawid Karlik, Łukasz Brona.

Zwycięzcy z pucharem. Foto: Underek

Wyniki grupy A:

Unia Bieruń – GTS Bojszowy 6:2

Bojszowy – Polanka 8:0

Unia – Polanka 5:2

1. Unia 2 6 11-4

2. Bojszowy 2 3 10-6

3. Polanka 2 0 2-13

Wyniki grupy B:

Piast Bieruń – JUVE 0:0

MKS – Pogoń 0:0

Piast – MKS 1:4 (Karlik 2, Mikolasz, Polarz)

JUVE – Pogoń 0:3

Piast – Pogoń 1:3

JUVE – MKS 1:4 (Firlej 2, Brona, Polarz)

1. MKS 3 7 8-2

2. Pogoń 3 7 6-1

3. Piast 3 1 2-7

4. JUVE 3 1 1-7

Ostatecznie zrezygnowano z rozgrywania meczów w grupie finałowej, rozegrano pólłinały tradycyjnie na krzyż. I tak w pierwszym półfinale Unia Bieruń prz rzutach karnych przegrała 2:3 – w regulaminowym czasie był remis 2:2. Karne wyłoniły także drugiego finalistę w meczu MKS- GTS Bojszowy. MKS prowadził po golu Mikolasza, lecz goście zdołali wyrównać. Jedenastki wykorzystali Mikolasz oraz Karlik, a rywale się pomylili i byliśmy w finale. W spotkaniu o trzecie miejsce Unia wygrała z GTS-em 3:1.

W finale pojedynek z Pogonią był bardzo wyrównany, Pogoń po trafieniu Musiała prowadziła, lecz ponownie Mikolasz zdobył gola i doprowadził do jedenastek. Pewnie je wykorzystali Mikolasz, Karlik i Polarz, Mokry obronił jedno uderzenie i mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa w turnieju.

[singlepic=3299,360,320]

Marcin Polarz, jako grający trener, poprowadził MKS do sukcesu. Foto: Underek

MKS grał w składzie: Karlik, M.Roszak, R.Roszak, Gajewski, K.Firlej, Mikolasz, Brona, Bomba, Gąsior, Mokry oraz Polarz. W kadrze był także Śliz.

Najlepszym bramkarzem zawodów wybrano Damiana Paruzel z Pogoni, zaś najlepszym snajperem turnieju został także gracz Pogoni – Bartłomiej Musiał, autor 5 goli.

Za postawę w turnieju wyróżnić należy cały zespół, każdy miał swój wkład w ten sukces. Z mojej strony wielkie brawa szczególnie dla Krzyśka Mokrego i obronę dwóch jedenastek, nie byłoby tego sukcesu gdyby nie Jacek Mikolasz i jego świetnie wykonane rzuty wolne w pólfinale i finale, Jacek także nie mylił się w konkursach jedenastek. Bardzo dobrze prezentował się trener Polarz, widać było ogromne doświadczenie i spokój, pod jego okiem zespół gral bardzo pewnie. Oby i na zielonych boiskach było podobnie!!!

Serdeczne gratulacje dla całej drużyny!!!