W meczu bez większej historii MKS Lędziny planowo pokonał Przełom Kaniów 5:0 (2:0). Lędzinianie ustalili sobie szybko mecz zdobywając dwa gole, a następnie nieco zwolnili tempo. Nie ma się czemu dziwić, wszak w upalnej aurze bardziej właściwa byłaby kąpiel w pobliskim basenie. Gdy po przerwie MKS podkręcił obroty, bez trudu szybko strzelił trzy gole i rozstrzygnął mecz, a kibice znów mieli powody do zadowolenia. Za tydzień w Bestwince (niedziela 16.08., godzina 17.00), dość chyba nieoczekiwanie, gramy mecz na szczycie z wiceliderem, który dziś pokonał LKS Bestwina.

Tradycyjnie nie zabrakło ładnych bramek. Pierwsza padła po zespołowej akcji: dośrodkował Olszowski, piłkę głową na długim słupku strącił Ingram, a z bliska wolejem trafił Śliwa. Po kilku minutach płaskim strzałem po dośrodkowaniu Gnojczewskiego z lewej strony rozegranie stałego fragmentu gry zakończył Filip Statkiewicz, zdobywając swoją pierwszą bramkę dla MKS. Strzelanie po przerwie rozpoczął Kostrzewa, finalizując płaskim strzałem – w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem – podanie Zygmy ze środka pola. Bramka to meczu to jednak gol numer cztery: koronkowa akcja Olszowskiego i Śliwy, ten ostatni podnosi piłkę i podaje przewrotką w pole karne, a Jakub Gnojczewski dostawia głowę i jest 4:0. Przy piątej bramce, Kostrzewa ubiegł obrońców w polu bramkowym i pewnie wykończył dośrodkowanie Ingrama z prawej strony. Okazji było oczywiście więcej, ale nie bądźmy malkontentami. Mamy 9 punktów i bilans bramkowy 19-1. Kto stawiał na taki początek sezonu?

MKS Lędziny – Przełom Kaniów 5:0 (2:0) Kostrzewa 55,69, Śliwa 4, Statkiewicz 8, Gnojczewski 62

 • Kuchta Mariusz
 • Piekielny Dawid
 • Nagi Michał
 • Statkiewicz Filip Gol
 • Gnojczewski Jakub Zmiana Gol
 • (75′ Zmiana Nowrocki Karol )
 • Ingram Kamil
 • Józefus Krzysztof Zmiana
 • (61′ Zmiana Krakowiak Grzegorz )
 • Zygma Dariusz
 • Śliwa Mateusz Gol
 • Olszowski Piotr  Zmiana
 • (69′ Zmiana Gierczak Błażej )
 • Kostrzewa Grzegorz Zmiana Gol Gol
 • (82′ Zmiana Malicki Łukasz )
 •  Owczarz Kamil
 • Jarosz Krzysztof
 •  Czulak Wojciech
 •  Siwek Dariusz Zmiana
 • (30′ Zmiana  Szczypka Przemysław)
 •  Kubies Wojciech Zmiana
 • (70′ Zmiana  Klimczak Damian)
 •  Góra Kamil
 •  Grygierzec Mateusz
 •  Faruga Marek
 •  Maron Grzegorz Zmiana
 • (70′ Zmiana  Fluder Józef)
 •  Woźniak Damian  Zmiana
 • (75′ Zmiana  Ryszka Kornel)
 •  Ciućka Patryk

żółte kartki: Józefus – Jarosz

Sędziował: Marcin Kwiecień (Sosnowiec)

W innych meczach podgrupy II:

Ogrodnik – Piast 1:1 (1:1) Gajewski 25k. – Mrowiec 10

Bestwina – Bestwinka 0:1 (0:0) Kosmaty 52

Pasjonat – Bojszowy 0:0

Sokół – Pionier przełożony

Inne zdjęcia:

Nasz kapitan dołożył dzisiaj kolejną bramkę do swojego dorobku (5 goli w 3 meczach) w tym sezonie. (Mateusz Śliwa – na zdjęciu przy piłce)

Statkiewicz Filip – rozegrał solidne spotkanie i zdobył swoją debiutancką bramkę w barwach MKS ( na zdjęciu przy piłce).

Piekielny Dawid – występujący na pozycji środkowego obrońcy (na zdjęciu przy piłce).

Pogoda dzisiaj nie rozpieszczała naszych zawodników i konieczne były przerwy, aby uzupełnić płyny i nieco odpocząć od skwaru. 

 

Zdjęcia: AG