Nareszcie ruszamy! I to od razu z przytupem, bowiem weekend 24-25 kwietnia przynosi dla spragnionej emocji lędzińskiej publiczności dwa mecze seniorów oraz trzy pojedynki młodzieży, a także turniej żaków. Niestety, na razie będą tylko emocje wirtualne, bowiem wciąż brak możliwości bezpośredniego śledzenia piłkarskiej rywalizacji.

„Komisja do spraw Nagłych Śląskiego Związku Piłki Nożnej podjęła uchwałę w sprawie rozgrywek amatorskich i młodzieżowych.

Na podstawie zapisów w Statucie oraz Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 15 kwietnia 2021 roku, zmieniającego rozporządzenie  w  sprawie  ustanowienia  określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, ustalono, że 24 kwietnia zostaną wznowione rozgrywki.

Jednocześnie wyznaczono termin 11 lipca, jako datę zakończenia sezonu 2020/2021, co znaczy, że Komisje do spraw Rozgrywek prowadzące poszczególne ligi do tego dnia mają zweryfikować ostateczne tabele, uwzględniające aktualny stan rywalizacji.

Ponadto przypominamy, że współzawodnictwo musi być prowadzone zgodnie z prawem, bez udziału publiczności i w obowiązującym reżimie sanitarnym. Organizatorami meczów są kluby i to na nich spoczywa obowiązek przestrzegania przepisów.”

za www.slzpn.pl

Oto plan meczów:

Seniorzy:

  • klasa okręgowa, grupa mistrzowska: MKS Lędziny – LKS Bestwina, sobota 24.04., godz. 17.00.
  • b klasa Tychy: GTS II Bojszowy – MKS II Lędziny, niedziela 25.05., godzina 11.00.

Młodzież:

orlik E1: MKS – Czułowianka, sobota 24.04., godz. 9.00,

orlik E2: Polonia Łaziska Górne – MKS, niedziela 25.04., godz. 9.00,

trampkarze: Iskra Pszczyna – MKS (boisko przy ul. Kazimierza Wielkiego 5), niedziela 25.04., godz. 11.00,

żaki: turniej w Tychach z udziałem MKS-u, Nadwiślana Góra, LKS Miedźna i Polonii Tychy, niedziela 25.04., godz. 15.30 (boisko przy ul. Andersa 22).

 

W dniu jutrzejszym, przedstawimy więcej informacji na temat pierwszego zespołu i kadry drużyny w rundzie wiosennej.