W spotkaniu pomiędzy MKS Lędziny, a rezerwami MRKS-u Czechowice-Dziedzice zdecydowanie lepszymi okazali się nasi piłkarze, którzy zwyciężyli gości aż 4:0 (1:0). I choć początkowo mecz nie układał się po naszej myśli, brakowało skuteczności (m.in słupek Kostrzewy), a w defensywie pojawiały się błędy skutkujące dwiema groźnymi okazjami piłkarzy z Czechowic, to ostatecznie lędzinianie udowodnili swoją piłkarską wyższość na „dwójką” MRKS-u.

Do przerwy gospodarze dzisiejszego meczu prowadzili, po bramce Grzegorza Kostrzewy w 31 minucie gry, a bramka padła po akcji Gardawskiego,  Śliwy i strzale do bramki z 5 m. Po zmianie stron do bramki gości trafiali jeszcze Sebastian Rzepa w 52 minucie (głową po dośrodkowaniu Gardawskiego), Krzysztof Józefus w 55 (z bliska pod poprzeczkę, po stałym fragmencie gry) oraz wynik meczu w 78 minucie ustalił Łukasz Gardawski (strzałem z bliska, po efektownym przyjęciu piłki po dośrodkowaniu z bocznej strefy boiska).

MKS – MRKS II 4:0 (1:0) Kostrzewa 31, Rzepa 52, Józefus 55, Gardawski 78

MKS: Kuchta – Bednarek (Piekielny 70), Ingram, M.Nagi (Kut 75), Krakowiak, Józefus, Śliwa, S.Rzepa, Suszek (Nowrocki 65), Gardawski, Kostrzewa (Nowicki 60).

MRKS II: Patryk Kopeć – Daniel Bryczek (Maksymilian Praciak 70), Zbigniew Zdonek, Grzegorz Gąsiorek, Dominik Gałan – Patryk Matuszczak, Adrian Herok, Jakub Przewoźnik (Arkadiusz Łukosz 30), Piotr Żemła, Jakub Niemczyk (Marcin Sztorc 83) – Grzegorz Sztorc

Widzów: 120
Skład sędziowski: Bartosz Badowski oraz Tomasz Helewski i Tomasz Skrzek (KS Sosnowiec)

Dzięki kolejnemu zwycięstwu drużyna z Lędzin prowadzi w tabeli, z trzema punktami przewagi nad Iskrą Pszczyna, goście z Czechowic-Dziedzic zajmują miejsce czternaste. MKS, za tydzień 28 września o godzinie 16.00 zmierzy się w Łące właśnie z Iskrą Pszczyna. Z Iskrą, która w środę 25.09. rozegra zaległy mecz z LKS Bestwina, który to pojedynek będzie miał duże znaczenie dla układu czołowki tabeli.

W innych meczach 8 kolejki:

Czarni – Pasjonat 1:1 (0:0) Kołodziej 86 – Sewera 65

BTS Rekord II – Iskra 2:4 (2:4) Guzdek 3, Tomko 11 – Prusek 14,44, Zawadzki 19,21

Sokół – Piast 0:0

Łąka – Studzienice 2:2 (1:2) Świerczyński 10, Paszek 60 – Żemła 7, B.Janosz 24

Bestwina – Bestwinka 6:0 (2:0) Sawicki 15,71,74, Skęczek 23, Gleindek 52, Wentland 63

Ogrodnik – BKS Stal 4:2 (1:1) Chrząścik 10,88, Klimas 57, Augustyniak 90 – Szwarc 43, Pilch 55

Wisła Wielka – Rudołtowice 1:1 (0:1) Pinocy 51 – Kolny 12