Zapowiadając derbowe spotkanie MKS-u i GTS Bojszowy, awizowaliśmy osłabienia w obu zespołach, nikt jednak nie spodziewał się, iż goście przyjadą do Lędzin tak mocno przetrzebieni (brakiem m.in. Wróbla, Dudka, Natkańca oprócz sygnalizowanych wcześniej pauz kartkowych Savelenki, Bednarczyka, Dworakowskiego). Jak pokazuje rezultat 7:0 (3:0), te lędzińskie braki (Śliwy, Rzepy, Kostrzewy) trenerowi Napierale udało się skutecznie zniwelować. Co to oznacza? Iż MKS – przy porażce Bestwiny w Bielsku Białej – wraca na fotel lidera grupy mistrzowskiej!

Trener GTS-u zrobił co mógł, aby poskładać swój zespół, ale z upływem czasu goście gaśli w oczach, co osłabiony MKS bezlitośnie wykorzystał. W zasadzie najpoważniejsze zagrożenie pod bramką MKS-u, GTS stworzył w 3 minucie gdy Kuchta obronił mocne uderzenie Kotyrby.

A jak padły bramki?

3 min – piłka ze środka pola posłana przez Zygmę zaskoczyła gości, co prawda obrońca zdołał głową przeciąć tor lotu piłki, ale ta spadła na 5 m na głowę Ingrama, który – także głową – trafił w długi róg,

32 min – Mateusz Wójcik trafił z bliska z woleja, przy asyście Nowrockiego, który wykorzystał niezdecydowanie defensywy GTS i zagrał górną piłkę w pole bramkowe,

36 min – Kolmohortsev pozbawił zapewne bramki Wójcika, pakując na wślizgu piłkę do siatki, po zagraniu Gnojczewskiego wzdłuż bramki,

62 min. – co się odwlecze… Wójcik pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie rekę w polu karnym po akcji Ingrama,

77 min – swoje straty powetował i Karol Nowrocki. Najpierw pięknie huknął z dystansu w poprzeczkę, lecz dopiero kilka minut później po centrze Wójcika z rzutu wolnego głową zdobył swoją pierwszą bramkę w tym meczu,

82 min – ponownie Nowrocki, tym razem mocno pod poprzeczkę po składnej kacji całego zespołu na prawej stronie boiska i przytomnym rozegraniu w polu karnym,

90 min – Błażej Gierczak, podobnie jak w Bestwinie, pędząc od połowy boiska, po podaniu Michała Nagiego, w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie dał mu szans ustalając wynik spotkania na 7:0!

MKS Lędziny – GTS Bojszowy 7:0 (3:0) Ingram 5, Wójcik 32,62k., Kolmohortsev samobójcza 36, Nowrocki 80,85, Gierczak 90

MKS: Kuchta (Popiela 75) – Ingram, Bednarek, Statkiewicz, M.Nagi, Józefus, Zygma, Gnojczewski (Olczak 62), Wójcik, Nowrocki, Malicki (Gierczak 62).

GTS: Weintritt (Saternus 46) – Stalmach, Kolomohortsev, Laby, Honc, Bula, Kotyrba, Żołneczko, Kubica, Bereza, Niemiec oraz Musioł.

żólte kartki: Nowrocki – Honc

W innych meczach:

Pasjonat – Czarni 5:1 (1:0) Łaciak 25,90, Ogiegło 56, Bieroński 66k., Sewera 88 – Pilch 84,

BTS Rekord II  – Bestwina 3:2 (0:1) Dudajek 57, Kasprzak 61,83 – Gleindek 3k, Gacek 74,

Łąka – Studzienice 1:4 (1:1) Szweda – M.Janosz 2, W.Janosz, Żemła

W środę 09.06 o godzinie 18.00 MKS zagra w Studzienicach!