Z uwagi na to, że zespół Fortuny Wyry nagle odwołał zaplanowany sparing z MKS-em, trener Sebastian Idczak zmuszony był w trybie pilnym znaleźć nowego rywala.

Ta sztuka się udała i lędzinianie w sobotnie przedpołudnie zagrali w meczu wyjazdowym z Podlesianką Katowice. Spotkanie zakończyło się wysoką wygraną podopiecznych Sebastiana Idczaka. Rezultat 6:2 (3:0) mówi sam za siebie.

W pierwszej części gry bramki dla MKS-u zdobywali: Przemysław Włoch z rzutu karnego, Mateusz Śliwa i Łukasz Samek. Kolejne trzy  gole po przerwie dorzucili: Piotr Kapela, Adrian Gąsior i Mariusz Gajewski.

Oto jak przebieg meczu opisał Sebastian Idczak:

„Po świetnym meczu wygrywamy 6-2 (3-0). Zdominowaliśmy rywala pod każdym względem, pierwsza połowa to nasza deklasacja, świetne akcje gra na jeden, dwa kontakty, kiedy trzeba to prowadzenie piłki. Wczorajszy trening przyniósł nadspodziewany skutek. Gra wyglądała lepiej niż sobie założyłem, nowy system dzisiaj w 100% spasował zawodnikom. Pierwszą bramkę zdobył Włoch po karnym, na Kapeli, wcześniej swoich sytuacji nie wykorzystali dwukrotnie Frukacz, Kapela, Włoch, Skutela i Idczak. Druga bramka po świetnie rozegranej od Skiby akcji przepięknym strzałem w okienko z 25 metrów strzela Śliwa. Kolejna bramka to akcja Kapeli, który  zrobił co chciał z rywalami i odegrał do Samka, a ten silnym strzałem po długim rogu daje wynik do przerwy 3-0. Po przerwie i kilku zmianach dalej jesteśmy poukładani i tworzymy drużynę. Czwartą bramkę strzela Kapela po kapitalnym zagraniu Kuteli. Wtedy wkrada się nonszalancja, lekceważenie i tracimy dwie bramki po dwóch akcjach rywali. Później po mojej reprymendzie znów gramy „swoje” i strzelamy kolejne dwie bramki choć sytuacji było na co najmniej pięć. Te bramki strzelają po zagraniu Włoch Gąsior i zagraniu Skiby trafia Gajewski. Jeszcze Włoch strzela bramkę po zagraniu Śliwy, ale sędzia odgwizduje spalonego”.

Skład MKS w I połowie: Brandys – Roszak, Karlik, Skiba, Sopelewski – Frukacz, Idczak, Skutela, Śliwa, Włoch – Kapela. Skład MKS w II połowie: Ł.Gąsior – Roszak (65. Cuber), Florek, Skiba, Skutela (65. Sopelewski) – Samek, Idczak, Włoch, Śliwa, A. Gąsior – Kapela (65. Gajewski).

Dodam, że nową twarzą, która się dziś pojawiła na murawie jest Marcin Florek, młodzieżowiec – obrońca (ur. 02.02.1992r.) z Nadwiślana Góra.