17 kolejka rozgrywek w grupie I prawdopodobnie pokazała ostatnim istniejącym niedowiarkom, że w tej grupie nie ma drużyny, która mogłaby zagrozić Iskrze Pszczyna w wywalczeniu awansu. Ta po golach niezawodnych Pruska i Maroszka pewnie wypunktowała Unię Kosztowy 2:0.

Aspirujący do miana wicelidera Krupiński Suszec uległ na własnym boisku Pogoni Imielin 1:2 i musi skupić się na walce o obronę drugiego miejsca, na które apetyt ma co najmniej kilka drużyn. Trafienie Brychlika z początku meczu to było wszystko na co stać było zespół Janusza Pancera, a gole Stojaka i sprowadzonego z Szczakowianki Wojtaszaka dały niespodziewaną wygraną Pogoni.

Nie pomyliłem się twierdząc, że najciekawiej w tej kolejce może być w Jankowicach. Do 90 minuty spotkania to Concordia po golach Spórny i Boronia prowadziła ze Zniczem 2:1, zryw gospodarzy jednak w doliczonym czasie gry zaowocował dwoma golami Mateusza i Łukasza Bałucha i to ostatni zespół tabeli zdobył 3 punkty dające nadzieję na utrzymanie. Wygrana 3:2 była dopiero drugą w sezonie. Jankowiczanie muszą jednak regularnie gromadzić punkty, bowiem rywale z miejsc dających utrzymanie zwyciężali – kolejna okazja i kolejny arcyważny mecz w sobotę w Kobiórze. Warto dodać, że ten  mecz obie drużyny w dziesiątkę – Łukasz Rysiewicz ze Znicza opuścił boisko za dwie żółte kartki, a Łukasz Sendlewski z Concordii za brutalny faul został ukarany czerwoną kartką i to oznacza, że nie zagra w meczu z MKS-em.

O Unii Kosztowy już było, na miejscach spadkowych utknęła także LKS Łąka, która nie miała nic do powiedzenia w Chełmie Śląskim. Gole Wlazły, Klepki i Orlickiego dały pewne 3 punkty gospodarzom, którzy poważnie myślą o drugim miejscu w tabeli w tym sezonie.

W dobrych nastrojach przed wyjazdem do Bełku byli piłkarze Leśnika Kobiór, jednak w meczu z tamtejszym LKS-em nie mieli nic do powiedzenia i zasłużenie przegrali 0:3, po trafieniach Ciecheckiego, Stanka i Jaśkiewicza. Goli kibice nie zobaczyli w Bieruniu gdzie miejscowa Unia bezbramkowo zremisowała z Tempem Paniówki, co można uznać za małą niespodziankę tej kolejki.

Na koniec krótko o meczu rezerw katowickiego GKS-u, które wzmocnione 7 zawodnikami z pierwszej drużyny, pomimo optycznej przewagi w tym meczu, uległy Czarnym Piasek 1:2. Dwa gole Zbigniewa Kościańskiego sprawiły, że trafienie Kaliciaka okazało się tylko honorowym i zespół Henryka Górnika doznał drugiej porażki wiosną. Warto odnotować w tym miejscu, że w barwach Czarnych nie wystąpi już Jarosław Zadylak, który objął funkcję asystenta trenera Rafała Góraka w GKS-ie Tychy. W meczu z rezerwami GKS-u zespół Czarnych prowadził doskonale znany w Lędzinach Ryszard Miernik, po tym jak nagle w sobotę z prowadzenia ekipy z Piasku zrezygnował Karol Michalski. I wiele wskazuje na to, że jest to zmiana na dłużej.

W najbliższy weekend, w 18 kolejce spotkań, najciekawiej może być w Kobiórze, gdzie przyjeżdża Znicz. O ważne punkty powalczą Łąka z Krupińskim, czy Sokół z Kosztowami. Poza tym Concordia gra z MKS-em, Tempo ze Stalą, Pogoń z GKS-em II, Czarni z Bełkiem, a Iskra z Unią Bieruń.

ps. Myślę, że powoli zrezygnujemy z zapowiedzi przedmeczowych, w których trudno czasem znaleźć coś ciekawego do napisania, a często przekazane informacje okazują się nietrafne.  Po części taką rolę może spełniać podsumowanie każdej kolejki, w którym będziemy zamieszczać najważniejsze informacje o poszczególnych meczach, analizy sytuacji w tabeli, czy przedmeczowe prognozy.