Gradem goli uraczyli kibiców na pożegnanie z sezonem 2011/2012 zespoły rywalizujące w grupie I klasy okręgowej. Fakt, że przed tą serią gier w tabeli rozgrywek było wszystko jasne, zapewne wpłynął dekoncentrująco na defensywy niektórych z drużyn, stąd ta lawina bramek.

Tylko jednego gola zobaczyli sympatycy piłki w meczu, który miał być hitem sezonu. Miał… bowiem wobec wcześniejszych rozstrzygnięć, okazał się tylko prestiżowym pojedynkiem, w którym Krupiński Suszec pokonując skromnie 1:0 awansujące do IV ligi rezerwy GKS-u Katowice pokazał, że nie pogodził się z faktem braku promocji do wyższej klasy okręgowej i niewykorzystaniem nadarzającej się szansy awansu. Wystarczyło przykładowo nie zgubić punktów w Kosztowach, a gol Mateusza Sitko z 39 minuty gry oznaczałby radość z awansu dla drużyny Pawła Sibika. Może jednak w przyszłym sezonie…

Tyle samo punktów co tryumfator, tj. 68, zgromadziła Concordia Knurów, która w meczu kończącym sezon pokonała w Mokrem Orła 4:1. Dwa gole na swoim koncie zapisał najskuteczniejszy strzelec drużyny Kupis, po jednym dołożyli Jaroszewski oraz Grzegorzyca. Dla kończącego sezon w kiepskim nastroju Orła 16 gola w sezonie zdobył Tomasz Duran.

Porażka Krupińskiego dziwi wobec faktu, iż jej niedawny pogromca Unia Kosztowy w zdumiewających rozmiarach, tj. 3:7, uległa w Piasku Czarnym. Kosztowianie byli chyba najbardziej chimerycznym zespołem tego sezonu. Wobec zaledwie jednego remisu w rozgrywkach, kilkakrotnie byli gromieni (2:7 z GKS-em II, 2:5 z Rozwojem II, 1:6 z Concordią), innym razem sami gromili (np. 6:0 z Orłem), której to metamorfozy nie sposób zrozumieć. Dwa gole Musiała i jeden Kohuta zapewne nie zmażą plamy, do której przyczynili się Piesiur (trafiając dwukrotnie), Żemła, Gilewicz, Renner, Kropidło oraz Wójcik. Piłkarze Jarosława Zadylaka zakończyli tym sezon trzema wygranymi i mogą cieszyć się z awansu na 10 miejsce w klasyfikacji.

W meczu ekip aspirujących do czwartego miejsca w tabeli, swoją wyższość potwierdzili piłkarze LKS-u Bełk, pokonując w Bieruniu miejscową Unię 3:1. Co prawda to gospodarze po golu Prażmy objęli prowadzenie, ale piłkarze Jacka Polaka jeszcze przed przerwą wyrównali za sprawą Gabrysia, a w drugiej części gry celne strzały Byśca i Stryczka zdobyte w ciągu 3 minut, przypieczętowały wygraną najlepszej drużyny wiosny w grupie I.

Wyjazdową wygraną zakończyli sezon także piłkarze Sebastiana Idczaka, MKS Lędziny zasłużenie bowiem pokonał spadającego do a klasy Śląska Świętochłowice 4:1. Gole zdobyli: Kostrzewa (x2) oraz Śliwa i Gąsior. Na pożegnanie z klasą okręgową w ostatnich sekundach gry bramkę dla teamu Damiana Malujdy zdobył Czapla. Swoje pożegnanie lepiej uczcili piłkarze innego spadkowicza, tj. Ogrodnika Cielmice, którzy pokonali w Orzeszu Sokoła 3:2 mimo, iż do przerwy po trafieniach Wieczorka i Miłego przegrywali 0:2. Dobra druga połowa podopiecznych Dariusza Grzesika i gole Dejasa, Dąbrowskiego i Wojciechowskiego sprawiły, że cielmiczanie wygrali i awansowali na 14 miejsce tabeli, kosztem Śląska.

Siedem goli zdobyli także gospodarze w pojedynku Pogoni Imielin z Sokołem Wola. Zespół Marcina Polarza prowadząc do przerwy skromnie, bo 1:0, w drugiej części gry aż sześciokrotnie dziurawił siatkę rywali, tracąc tylko dwie bramki. Zdobyte na osłodę przez Kanię i Juchę gole dla gości były tylko tłem dla gospodarzy i bramek Wlazły (x2), Wojtaszaka (x2), Mocha, Kryli oraz Kołodziejczyka. Imielinianie dzięki temu wygrali batalię o szóste miejsce w tabeli, dzięki czemu rozgrywki mogą uznać za nad wyraz udane.

Podsumowując krótko miniony sezon dodajmy, że w przyszłym roku najprawdopodobniej w grupie I zagrają: zwycięzca tyskiej a klasy – GKS II Tychy, drugi zespół tej ligi: LKS Studzionka bądź Piast Bieruń Nowy oraz zwycięzcy katowickiej a klasy: Jastrząb Bielszowice oraz Kolejarz Katowice.

W ostatniej kolejce 3 punkty bez zapisał na swoje konto zespół rezerw Rozwoju, które pozwoliły ekipie Marka Klamy zająć 7 miejsce w ligowej tabeli. Rozpoczęcie rozgrywek sezonu 2012/2013 zapewne w połowie sierpnia.