Prezentujemy krótkie podsumowanie działalności Zarządu w stosunku do drużyn młodzieżowych w okresie miesięcy wrzesień – październik br. W obecnej rundzie za cel zarząd ustalił sobie poprawę organizacji treningów drużyn młodzieżowych oraz częściową wymianę sprzętu dla młodych lędzinskich piłkarzy.

Pierwszym z podjętych działań było stworzenie dodatkowej grupy orlików ze względu na ogromne zainteresowanie grą w barwach MKS-u. Łącznie obecnie w drużynach młodzieżowych występuje około 120 zawodników! W ramach podjętych działań udało się ponadto zakupić:

– komplet strojów dla drużyny żaków,

– 20 piłek Adidas ,,4″

– 20 piłek Adidas ,,5″

– drabinkę treningową.

Jeszcze w tym miesiącu nowy komplet strojów otrzyma drużyna orlików, którą wygrała swoją grupę w rozgrywkach Podokręgu Tychy i w przyszłej rundzie zagra w grupie mistrzowskiej. Kolejnym wyzwaniem, który postawił przed sobą zarząd jest zwiększenie jednostek treningowych drużyn młodzieżowych do 3 tygodniowo. Od przyszłego tygodnia 3 treningi rozpoczynają orliki. W tym miejscu warto zaznaczyć, iż wszystkie powyższe działania są możliwe m.in. dzięki regularnie opłacanym składkom członkowskim przez rodziców – w miesiącu październiku ściągalność składek sięgnęła 90%. Dziękujemy za zaangażowanie i zrozumienie! 

Ze swojej strony zapewniamy, iż – jako Zarząd – nie poprzestaniemy na tym i będziemy dalej podejmować działania zmierzający do poprawy warunków treningowych i organizacji systemu szkolenia dzieci i młodzieży.

Z wyrazami szacunku, Marcin Majer Koordynator Ds. Młodzieży w MKS Lędziny