Przyszedł czas na podsumowanie sportowego dorobku rezerw w rundzie jesiennej. Zespół prowadzony przez trenera Zbigniewa Janika, rywalizuje w tyskiej B-klasie, radzą sobie obiecująco i zajmując obecnie trzecią lokatę w ligowej tabeli.

Rezerwy MKS’u Lędziny zdobyły 32 punkty na 42 możliwe do zdobycia, zajmując 3 pozycję w tabeli i tracąc do lidera rozgrywek zaledwie 2 punkty. Przy tym strzelając 47 goli (drugi najlepszy wynik w lidze), a tracąc 19 (trzecia najmniejsza liczba w lidze spośród wszystkich zespołów). Piłkarze rezerw zanotowali 10 zwycięstw, 2 remisy oraz 2 porażki. Rezerwy MKS’u świetnie spisywały się na wyjazdach wygrywając 7 na 8 możliwych meczy. Gorzej było jednak w meczach na własnym boisku, 3 zwycięstwa, 2 remisy i 2 porażki. Najwyższy wynik w lidze naszego zespołu to 7:1 w meczu z LKS II Goczałkowice Zdrój. Porażki dla naszego zespołu na szczęście nie były aż tak dotkliwe, bo piłkarze MKS’u ulegali rywalom zaledwie o jedną bramkę (w spotkaniach z LKS Brzeźce 2:3 oraz Leśnikiem Kobiór 0:1). Rezerwom udało się zachować czyste konto zaledwie 2 razy, ale i liczba straconych bramek nie była aż tak dotkliwa (10 na własnym boisku, a 9 na boiskach rywali w 14 meczach) średnia straconych bramek to 1.36 gola na mecz, co w porównaniu do innych zespołów jest bardzo dobrym wynikiem. Najlepsze w tej statystyce drużyny (LKS Woszczyce i Unia Bieruń Stary) straciły po 13 goli, dzięki temu mogą pochwalić się średnią 0.93 straconego gola na mecz. Nasze rezerwy nie tylko dobrze broniły, ale i sporo strzelały, dzięki temu mogą pochwalić się średnią 3,36 strzelonego gola na mecz (47 w 14 spotkaniach). Najlepsza drużyna w tej statystyce Polonia II Łaziska Górne, może poszczycić się średnią na poziomie 3,64 strzelonego gola na mecz (51 w 14 spotkaniach). Największą liczbą strzelonych bramek może pochwalić się kapitan drużyny Marcin Majer (9 goli w 12 meczach).

Trener skorzystał z pomocy 31 zawodników, wliczając w to oczywiście pomoc piłkarzy z pierwszego zespołu. Szeroka kadra zwiększyła rywalizację w zespole i dobrze wpłynęła na wyniki zespołu, trener w każdym meczu mógł korzystać z całej meczowej 18tki.

Zawodnicy z największą ilością minut na boisku:

1. Paweł Majer – 1145 minut na boisku (13 z 14 spotkań).

2. Marcin Majer – 1064 minuty na boisku (12 z 14 spotkań).

3. Łukasz Malicki – 1039 minut na boisku (12 z 14 spotkań).

Strzelcy rezerw:

9 – M.Majer,

6 – Adamus, Sieradzki,

5 – G.Kostrzewa, Nowrocki,

4 – Janik, T.Szprengiel,

3 – Orzegowski,

2 – Urbańczyk,

1 – Giza, Iciek, Kamiński, samobójcza.

Kartki (żółte):

3 – M.Majer, T.Szprengiel,

2 – Adamus, Janik, Kozłowski, Malicki, Sieradzki,

1 – Kostrzewa, P.Majer, Marszałek, Orzegowski, M.Szprengiel, Szumilas, Urbańczyk, Worek.