Postawa podopiecznych Tomasza Chwistka jest chyba w tym sezonie największym zaskoczeniem in plus, bowiem zespół który w poprzednim sezonie plasował się w środku tabeli, po 8 rozegranych spotkaniach tego sezonu, jest liderem tabeli.

[singlepic=1158,360,320]

Tomasz Chwistek wreszcie ma powody do zadowolenia, jego podopieczni przerwę zimową spędzą w fotelu lidera tyskiej ligi trampkarzy starszych. Foto: Underek

Piłkarze MKS-u zwyciężyli siedmiokrotnie jesienią, doznając tylko jednej porażki (0:2 z Sokołem Orzesze). Prezentowali przy tym wysoką skuteczność, bowiem zdobyli aż 41 goli, tracąc przy tym tylko 6. Celowniki podopiecznym Tomka Chwistka zacięły się właśnie w najważniejszym pojedynku sezonu, i tylko dramatycznej nieskuteczności naszych zawodników, aktualny wicelider tabeli zawdzięcza to, że wywiózł z Lędzin 3 punkty. Przewaga dwóch punktów nie jest oczywiście wielka, ale jeśli chłopcy na wiosnę zaprezentują się równie dobrze, jej powiększenie jest tylko kwestią czasu. Z racji przełożenia dwóch ostatnich spotkań, na wiosnę młodych piłkarzy czeka aż 12 kolejek do rozegrania. Kto zasłużył na wyróżnienie? Wydaje się, że wszyscy zawodnicy z wąskiej stosunkowo kadry, do bramki dobrze wprowadził się Dawid Sitarz, a jego koledzy w defensywie (Czudaj, Jałowy, Kowalski, Maniura czy Długajczyk) grali pewnie, a napastnicy i pomocnicy skutecznie.

Autorami 41 goli byli:

13 – Papacz

12 – Janik

4 – Cuber, Ingram

3- Nagi

2 – Szafrański

1 – Fąfara, Maniura, Simonicz

Oby zatem do wiosny:)