Do najbliższego piątku (17.07.) zaprezentujemy Państwu pełną kadrę I drużyny MKS-u Lędziny na rundę jesienną sezonu 2020/2021. Prezentację rozpoczynamy od przedstawienia nowych zawodników, którzy zasilą kadrę zespołu trenera Adriana Napierały. Pełnię kadrę można było zaobserwować w grze we wtorkowym (14.07.) sparingu z rezerwami GKS II Katowice, zakończonym remisem 2:2 (gole Śliwy z rzutu karnego i Olszowskiego).

Zaczynamy od Sebastiana Rzepy, którego doskonale Państwo już znają. Zawodnik ten do 30.12.2019 r. był jedynie wypożyczony do MKS z Piasta Bieruń Nowy, natomiast od dnia 01.07.2020 r. jako już wolny zawodnik, bo dokonaniu stosownych formalności między Klubami, jest piłkarzem MKS Lędziny. Przypomnijmy, że jesienią 2019 r. Sebastian zdobył dla MKS 7 goli w 15 ligowych spotkaniach.

Sebastian Rzepa. Foto: MP

Linię defensywna MKS-u wzmocnią dwaj zawodnicy z rocznika 2001 wypożyczeni na rok czasu (do 30.06.2021 r.) z GKS Katowice: są to Filip Statkiewicz występujący na pozycji stopera (ur. 15.05.2001 r.) oraz boczny obrońca Jakub Gnojczewski (ur. 25.08.2001).

Jakub Gnojczewski. Foto: MP

Filip Statkiewicz. Foto: MP

Ostatnim nabytkiem jest 23-letni pomocnik Piotr Olszowski (ur. 05.09.97 r.), który trafił do MKS z AKS Niwka na zasadzie transferu definitywnego. Zawodnik ten miał występować w barwach MKS już wiosną, lecz epidemia zastopowała na kilka miesięcy proces finalizacji i zgłaszania transferu.

Piotr Olszowski. Foto: MP

Do kadry zespołu zostali włączeni także utalentowani juniorzy, którzy od kilku miesięcy trenują z pierwszym zespołem, a próbkę ich możliwości widzieliśmy już w zimowych oraz letnich sparingach.

Mowa o Błażeju Gierczaku (ur. 25.09.2003 r.) i Patryku Czudaju (ur. 19.11.2002 r.).

Jeśli chodzi o ubytki to treningów z zespołem latem nie wznowili Łukasz Kut (70 meczów/5 goli od 2017 r.), a także Tomasz Nowicki (30 meczów i 5 goli od 2018 r.). Już zimą było wiadomo, iż gry w barwach MKS nie wznowi także Bartosz Suszek, którego jesienią widzieliśmy na boisku dziesięciokrotnie.

Dziękujemy w/w zawodnikom za grę i zaangażowanie na rzecz MKS Lędziny, natomiast nowych piłkarzom życzymy sukcesów i zadowolenia z gry w barwach Naszego Klubu!

Pełną kadrę zespołu przedstawimy w kolejnym wpisie.