Długo kazaliśmy Państwu czekać na informacje o doniesieniach kadrowych, jakie zaszły w IV-ligowym zespole MKS-u. W okresie przygotowawczym w pięciu meczach kontrolnych (3 zwycięstwa, 2 porażki, bramki 15-14) zaprezentowało się spore grono potencjalnych nabytków, z których to trener Adrian Napierała wyselekcjonował grono kandydatów do gry w Lędzinach.

Zacznijmy jednak od ubytków. Priorytetem Zarządu i trenera było utrzymanie dotychczasowej kadry, co w zasadzie powiodło się w 100%, bowiem jedynym zawodnikiem, który pożegnał się z MKS jest Volodymir Varvarynets, który zagra w IV-ligowym Megenhoffen z Austrii. Udało się natomiast dogadać z kilkoma zawodnikami, którzy sygnalizowali zamiar odejścia, bądź wręcz zakończenia kariery zawodniczej. Wracając do Varvarynetsa, pomocnik z Ukrainy trafił do MKS zimą, rozgrywając wiosną w Lędzinach 14 spotkań (zdobywając dwie bramki), będąc ważnym ogniwem linii pomocy. Podobnie jak i Vitalii Miklosh, który długo zanosiło się na to, iż podąży śladem swojego rodaka… Ostatecznie jednak wszystko wskazuje na to, iż pozostanie w MKS na dłużej, a to na pewno cieszy trenera Napierałę, bowiem defensywny pomocnik pozostaje istotnym elementem trenerskiej układanki.

Volodymir Varvarynets jedynym letnim ubytkiem kadrowym. Foto: AB

Przejdźmy do transferów przychodzących. I choć kibice tej zmiany nie odczują, to ważnym elementem polityki kadrowej było przedłużenie umów Marka Todorskiego (27 meczów/10 goli) oraz Jakuba Szachnitowskiego (16 meczów/1 gol w poprzednim sezonie), którzy zostali wypożyczeni na kolejny z rok odpowiednio z GKS Katowice oraz Siódemki Tychy. W przypadku Kuby istotnym jest to, iż posiada status młodzieżowca (rocznik 2004), a zgodnie z regulaminem IV ligi w składzie przez pełne spotkanie musi występować w sezonie 2022/2023 co najmniej jeden zawodnik urodzony w roku 2002 bądź młodszy.

Dla trenera Napierały priorytetem był transfer stopera. Jest i stoper, Jacek Wesecki (rocznik 2001) pozyskany na zasadzie transferu definitywnego z KS Chełmek (obecnie liga okręgowa, a w zeszłym sezonie IV liga małopolska, w której klub z Chełmka zajął 15 miejsce).

Jacek Wesecki. Foto. MP

Do MKS trafił także z GTS Bojszowy, na zasadzie rocznego wypożyczenia, prawy obrońca Kacper Śmigiel (rocznik 2000). Kacper w rundzie wiosennej minionego sezonu reprezentował barwy Victorii Jaworzno, gdzie także był wypożyczony z Bojszów, a wcześniej reprezentował m.in barwy Młodości Rudno, Piasta Bieruń, czy Ogrodnika. Odnotujemy, iż niejako w rozliczeniu za transfer Kacpra, do Bojszów trafił – także na roczne wypożyczenie – bramkarz Dawid Apajewski, który także i w minionym sezonie reprezentował już barwy GTS.

Kacper Śmigiel. Foto: MP

Serdecznie witamy w Lędzinach i życzymy powodzenia!

Kolejne informacje transferowe zaprezentujemy – mamy taką nadzieję – jeszcze przed sobotnim meczem z Unia Racibórz! Trwają rozmowy w przedmiocie pozyskania dwóch piłkarzy ofensywnych.