Nie jest zadaniem prostym dokonanie oceny występów juniorów w minionym sezonie. Z jednej strony nie udało im się obronić tytułu mistrzowskiego, z drugiej zaś – wobec piętrzących się problemów – tylko nieznacznie byli gorsi od Sokoła Wola.

[singlepic=4066,360,320]

Juniorzy pod wodzą Piotra Bomby wywalczyli drugie miejsce w TLJ. Foto: Radek Roszak

Zespół Piotra Bomby po udanej wiośnie (34 punkty na 39 możliwych) odrobił część strat do lidera. Był nawet moment, że wydawało się że jest szansa by dogonić ekipę Dariusza Grzesika (po serii trzech remisów wolan). Spore znaczenie miał fakt, iż nie udało się MKS-owi dowieźć do końca wygranej w Woli (stracony gol w 91 minucie). Wydaje się jednak, że większe znaczenie mialy straty poniesione jesienią (mecze u siebie z Sokołem, Łąką, Bojszowami). Z drugiej strony weźmy pod uwagę, że przed sezonem odeszło z tej drużyny kilku ważnych graczy (Brona, Śliwa, Bratek). W trakcie sezonu z powodu kontuzji wypadli Kamil Kucharczyk, Paweł Kostrzewa i Artur Sala, mało grał wiosną Paweł Napieraj (obowiązki zawodowe), Kamil Sowik przebił się do składu pierwszej drużyny. Czasem dochodziły do tego problemy z frekwencją na treningach, czy trudności z skompletowaniem jedenastki na mecz  (podobne miał jednak i zespół z Woli). Kadra oparta była na graczach, którzy w większości w poprzednim sezonie stanowili o sile juniorki, kilku graczy po odejściu starszych kolegów wskoczyło do składu. Istotna jest także osoba trenera, który w tym sezonie rozpoczął dopiero swoją przygodę z tym stanowiskiem. Oceny jego pracy wkrótce dokona zapewne zarząd. Nie podejmuję się oceny poszczególnych graczy, gdyż nie byłem na dużej ilości spotkań. To zostawiam trenerowi Bombie.

Przypomnę tylko listę strzelców drużyny (70 zdobytych goli + 6 za dwa spotkania wygrane walkowerem):

15 – Majer

9 – G.Kostrzewa

8 – Napieraj, Frukacz

7 – B.Papacz

5 – Salamon

3 – Ziółkowski

2 – Kaczmarek, Michalski, samobójcze, R.Papacz

1 – Cięciara, Cuber, Drozdek, Kalicki, M.Roszak, Sala, Sowik.

Miarą wartości tej drużyny jest to, ilu graczy z tej drużyny trafi do pierwszego zespołu. Kilku zawodników ma na to papiery. Życzę żeby poszli śladami Kamila Sowika, Mateusza Śliwy, czy Łukasza Brony. Jak będzie przyszłość tej drużyny okaże się niebawem. Do zobaczenia w nowym sezonie:) Przypomnę, że ten zespół w najbliższą sobotę czeka jeszcze turniej, który zostanie rozegrany w Radzionkowie.

Zapraszam także do wybierania najlepszego zawodnika juniorki minionego sezonu. Proponuję robić to w odpowiednim temacie na forum , ewentualnie w komentarzach (nie ma możliwości na stronie, by prowadzic kilka ankiet na raz), typujemy tradycyjnie piątkę zawodników z których pierwszy uzyska 5 punktów a piąty 1. Później podsumujemy wyniki. Zachęcam do oddawania głosów. Głosowanie potrwa do 10 lipca (włącznie).