Najważniejszym wydarzeniem ligowego weekendu (30.09/01.10.) młodzieży były lędzińskie derby, jakie w rozgrywkach orlików stoczyły zespoły MKS-u i Akademii Sportu KSB.

Juniorzy młodsi: MKS – LKS Czarków 0:2,

MKS: Sobczyk – Adamczyk, Buchała, Chromik, P.Czudaj, Drążek, Gierczak, Jacek, Koczur, Krzemień, Matysek.

Orliki: Akademia Sportu KSB – MKS 1:20,

W derbowym meczu  MKS Lędziny grając w składzie: J.Kruciński, I.Larysz, B.Tabuła, D.Segeth, D.Labe, A.Zając, D.Gralak, B.Płoski, G.Pająk, K.Skrzyniarz, K.Hamik i M. Gumprecht wygrał z KSB Lędziny 20:1.
Łupem bramkowym podzielili się I.Larysz – 7, B.Tabuła – 5, D.Pająk -4, B.Płoski -2 i K.Skrzyniarz, oraz M.Gumprecht po 1.
Zawodnikami meczu zostali: I.Larysz i B. Płoski.

Żaczki rozgrywając trzeci z jesiennych turniejów doznały nieznacznych porażek ze Stalą Chełm Śląski 0:2 i Piastem 1:2. Ambitna walka w spotkaniu z GTS Bojszowy nie przyniosła wygranej, ale nasi najmłodsi piłkarze zasłużyli na pochwałę za grę do końca i z dużym zaangażowaniem. Kolejny – zaległy – turniej odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 12.00 na lędzińskim orliku.

Następnie, żaczki rywalizować będą w grupie 20, a turnieje rozgrywane będą od 14 – 15.10, z udziałem Akademii Sportu KSB, JUWe Jaroszowice i Stali Chełm Śląski.