Czas na podsumowanie występów rezerw MKS’u Lędziny, który to zespół w minionym sezonie (2018/2019) występował w Tyskiej B-klasie pod wodzą grającego trenera Jacka Mikolasza. 

Na dorobek punktowy rezerw złożyło się 7 zwycięstw, 3 remisy oraz 8 porażek (w tym walkower 3:0 z drużyną JUWe II Jaroszowice). Piłkarze rezerw lepiej prezentowali się na swojej murawie; gdzie odnieśli 5 zwycięstw i 4 porażki (15 punktów, bramki 14-10). Natomiast na wyjazdach zaliczyli 2 zwycięstwa, 3 remisy oraz 4 porażki (9 punktów, bramki 12-19). Łączny dorobek Lędzińskich rezerw to 24 punkty w 18 meczach oraz bilans bramek 26-29 co dało im 6 miejsce w ligowej tabeli. Zawodnicy rezerw zdecydowanie lepiej spisywali się jesienią, a jednak spadek formy zaliczyli na wiosnę gdzie zdobycz punktowa była mniejsza, a sama drużyna mniej skuteczna. Najlepszy rezultat wiosną osiągnęli na własnym boisku pokonując w dobrym stylu dotychczasowego lidera Polonię II Łaziska Górne zatrzymując ich w drodze po awans do A klasy. Jeśli chodzi o bilans bramkowy 26-29, to średnia gola na mecz wyniosła 1,44, a strata bramki na mecz wyniosła 1,61. Najwyższe zwycięstwo udało się zdobyć w meczu z Czułowianką Tychy 5:1, a największa porażka została odnotowana z drużyną UKS Warszowice 3:7.

Zespół rezerw po dobrej jesieni zaprezentował się nieco poniżej oczekiwań, które na pewno mając wgląd na potencjał drugiej drużyny MKS’u Lędziny mogły być większe. Jednak mimo to widać było parę pozytywnych akcentów, wielu zawodników mogło zaprezentować się na boisku i nabrać doświadczenia w seniorskiej piłce. Większy czas gry na boisku otrzymywali zawodnicy rezerwowi pierwszego zespołu, która pomogła im zachować dobry rytm oraz formę. Swoje szanse otrzymali również juniorzy. Drużyna rezerw dobrze spełniła swoją rolę i pomogła wesprzeć również pierwszy zespół, dzięki niej swoją szansę otrzymali m.in wychowankowie: Sebastian Czudaj, Szymon Mielec, Dawid Apajewski.

W minionym sezonie zespół rezerw reprezentowało łącznie 34 zawodników z których żaden nie spędził na boisku pełnego wymiaru czasu gry. Dobrze w drużynie zaprezentowali się bramkarze Dawid Sitarz oraz Dawid Apajewski, solidnie w obronie zaprezentował się także grający trener Jacek Mikolasz oraz Szymon Mielec, dobrze w zespół wkomponował się wypożyczony z JUWe Jaroszowice Artur Giza. Jak nas do tego przyzwyczaił solidne występy zaliczył Marcin Majer. Więcej minut w rezerwach łapali juniorzy Patryk Czudaj, Mateusz Rozmus oraz Błażej Gierczak, którzy również dobrze zaprezentowali się na murawie. Drugi zespół wspierali także zawodnicy pierwszego zespołu jak np. Łukasz Malicki, Michał Nagi czy Tomasz Nowicki, którzy korzystając z doświadczenia pomagali młodszym kolegom z zespołu. Na więcej minut mógł liczyć Michał Dominiec, który wykorzystał szansę i pokazał się z dobrej strony.

Awans do A klasy Tychy wywalczył: Leśnik Kobiór

Dziękujemy za ten sezon !