Sprawiedliwym, wydaje się, remisem 2:2 (0:0) zakończył się mecz 2 kolejki ZINA klasy okręgowej, gr. 5 między LKS Łąka, a MKS Lędziny. Lędzinianie po pierwszej części powinni prowadzić, ale brakowało skuteczności. Zamiast tego, po kwadransie drugiej połowy i serii błędów przegrywali 0:2. Dobrze wykonywane stałe fragmenty gry i czujność Kamila Ingrama przyniosły jednak wyrównanie i cenny punkt w meczu wyjazdowym.

Pierwsze 45 minut gry to gra bez fajerwerków, lecz lędzinianie wyglądali solidnie w obronie i poza groźnym stałym fragmentem gry z ostatnich sekund gry, łączanie nie mieli dużo do powiedzenia pod naszą bramką. A pod przeciwną? Rzepa przegrał pojedynek jeden na jeden z bramkarzem, następnie ten ostatni wybronił ekwilibrystyczny strzał Śliwy. Dwukrotnie piłkę na głowie mial Karol Nowrocki na kilku metrach przed bramką, lecz z pierwszym razem nie doszedł do futbolówki, a za drugim minęła ona cel. Wreszcie Śliwa, do spółki z Kostrzewą, nie zdolali wykorzystać doskonalej okazji, w której bramkarz gospodarzy opuścił swoją bramkę, uderzenie zza pola karnego „Śliwka” minęło cel. A po przerwie, dwa proste blędy, m.in przy wyrzutach z autu, straty piłki i piekielnie szybki Habor najpierw atakując z lewej strony, następnie z prawej, w odstępie kilku minut efektownymi rajdami zakończonymi płaskimi strzałami po długich rogach wyprowadził gospodarzy na dwubramkowe prowadzenie. Trener Napierała szalał na ławce, wściekły na proste błędy swoich piłkarzy. Ci wzięli się jednak w garść i zaskoczyli rywali. Dwukrotnie bowiem pozostawiony bez opieki zostal Kamil Ingram, który do olbrzymów przecież nie należy. Najpierw bez asysty wykończył strzałem głową dośrodkowanie Śliwy z rzutu rożnego, a następnie po centrze z rzutu wolnego Rzepy – na raty, zamknął akcję na długim słupku. Do końca spotkania oba zespoły grały w otwartą piłkę, ale żaden z nich nie zdołał zadać decydującego ciosu.

Bramki: Habor (47 i 55 min) – Ingram (63 i 68 min.)

MKS: Kuchta – Bednarek, Ingram, Józefus, M.Nagi, Nowrocki (Piekielny 60), Zygma, Śliwa, Kut (Malicki 67), Rzepa, Kostrzewa (Nowicki 90).

żółta kartka: Śliwa

W innych meczach: 

Sokół – Bestwinka 5:0 (1:0) Koczy 41, Porczyński 69, Krawczyk 75,77, Bula 82k.

Wisła Wielka – Czarni 2:0 (0:0) Ploch 52, Spek 67

Ogrodnik – MRKS II 2:4 (1:3) Chrząścik 45,90k. – Adamiec 31,33,43, Sztorc 53

Pasjonat – BKS Stal 4:1 (0:0) T.Magiera 55, Olek 72, Jura 78, Bieroński 90 – Grabowski 82

Studzienice – Rudołtowice 4:2 (4:0) Grzechnik 12, Tomaszczyk 14, W.Janosz 26,41 – Jędrysik 51, Kątny 90

Mecze: Bestwina – Rekord II oraz Iskra – Piast przełożone na 11.09.

Zdjęcia: Bartek P. 🙂