Wczorajszy (04.09.) pojedynek w Łące pokazał jak trudno zespołowi MKS-u gra się w ostatnim czasie na tamtejszym boisku. Trudniej było tym bardziej, iż w zespole zabrakło m.in. Mateusza Śliwy czy Sebastiana Rzepy.  Nie mniej jednak, punkt za remis 2:2 (2:1) nie zadowolił lędzińskich piłkarzy, przed którymi teraz trudne spotkania z Czarnymi Jaworze i GLKS Wilkowice.

LKS Łąka – MKS 2:2 (2:1) Klaja 4,40 – Kostrzewa 17, Wójcik 63

Mecz rozpoczęliśmy od dwóch bardzo groźnych atakach, w obu z nich bramkarz popisał się świetną interwencją. Za pierwszym razem, gdy uderzał z woleja Ingram, a za drugim, gdy Todorski dobijał z 10 m. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, już po chwili tracimy pierwszą bramkę w tym spotkaniu, podanie prostopadłe między naszych obrońców trafia pod nogi Rafała Klai, który kończy akcje strzałem pod poprzeczkę. 0-1 Gospodarze nie nacieszyli się długo zdobytą bramką, gdyż do wyrównania w 17 minucie doprowadził Grzegorz Kostrzewa. Mateusz Wójcik ze skrzydła wrzucił piłkę w pole karne, bramkarz sparował pod nogi naszego kapitana, który pewnie wpakował futbolówkę do siatki.

W 40 minucie meczu gospodarze ponownie wychodzą na prowadzenie. Po raz kolejny prostopadła piłka za linię naszej obrony, po raz kolejny skuteczne wykończenie Klai, który nie daje szans naszemu golkiperowi. 1-2 W drugiej połowie próbowaliśmy odrobić straty. Todorski nie wygrał pojedynku oko w oko z bramkarzem gości, swoje dogodne okazje miał również Ingram. Bramkę wyrównująca w 63 minucie zdobył Wójcik, po zamieszaniu w polu karnym zespołu z Łąki.

MKS: Kuchta – Mielec (Malicki 55), Bednarek, Ingram, Piekielny, Józefus, Malik , Miklosh (Zygma 70), Todorski (Spyra 80), Wójcik, G.Kostrzewa (Nowrocki 80).

żółte kartki: Bednarek, Miklosh, Piekielny, Józefus.

W sobotę 11.09. w swoim kolejnym meczu MKS zagra z Czarnymi w Jaworzu, początek już od godziny 15.00!

W innych meczach 5 kolejki:

Bojszowy – Studzienice 1:1 (0:0) Dudek 77 – Pęszor 81

Czarni – KS Bestwinka 3:0 (2:0) Wajdzik 14k.,17, Cyran 89

Iskra – Ogrodnik 1:0 (1:0) P.Wróbel 21

JUWe – GLKS Wilkowice 1:2 (1:2) Cibor 45 – Kępys 19, 38

BTS Rekord II – ZET Tychy 0:0

Wisła Wielka – Piast 3:0 (0:0) Pustelnik 87, Wilk 88,90

Pasjonat – BKS Stal przełożony