Od godziny 18.00 MKS rywalizował w Imielinie z Pogonią w derbowym spotkaniu 26 kolejki klasy okręgowej. Lędzinianie, grając od 38 minuty w dziesiątkę, zdołali napsuć gospodarzom krwi i wywalczyli punkt za remis 2:2 (1:0).

Gospodarze w 14 minucie objęli prowadzenie za sprawą Mateusza Mocha, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem MKS-u.

Od 38 minuty MKS gra w dziesiątkę, po tym jak czerwoną kartkę otrzymał Mateusz Roszak, który nieprzepisowo zatrzymał wychodzącego na czystą pozycję rywala.

Do przerwy 1:0. Trener Bereza dokonał dwóch zmian w I części gry. Józefowicz zastąpił Michalskiego, a Bereza Nikodema Nagiego.

W 75 minucie Kostrzewa zastąpił Bednarka, a już po kilkudziesięciu sekundach padła wyrównująca bramka, autorstwa Łukasza Gardawskiego. Jest 1:1.

MKS cieszył się remisem tylko 4 minuty, bowiem w 82 minucie Pogoń na prowadzenie wyprowadził Robert Stojak.

MKS odpowiada po raz drugi, w 89 minucie! Autorem gola Kostrzewa, dla którego to pierwsze trafienie w sezonie.

Pogoń: Faber – Pacwa, Bundzyło, K.Cisoń, Malina, Samek, Łucki, Wojtaszak, Bella, Moch, Kołodziejczyk (Stojak 60),

MKS: Kwiatkowski – Bednarek (G.Kostrzewa 75), Uniejewski, M.Roszak, Michał Nagi, Karlik, Gardawski, Michalski (Józefowicz 25), Śliwa, Urbańczyk, Nikodem Nagi (Bereza 40).

żółte kartki: Gardawski, Józefowicz, Kostrzewa, Michalski (MKS) – Samek (Pogoń)

czerwona kartka: M.Roszak (39 min.)

W innych meczach 26 kolejki:

Ogrodnik – Łąka 2:2 (0:2) Chrząścik 47, Patola 78 – Nowak16 , Puchała 32

Znicz – Górnik 09 4:3 (1:1) Moric 42, Żupa 47,60, Tomanek 90 – Strzewiczek 43, Jaszczuk 80, Bogdański 85

Rozwój II – Unia B.St. 8:0 (5:0) Wawrzyńczok 23,81, Mazurek 29,35, Radziejewski 37, Nowotnik 39, Żemła 65, Drzymała 86

GKS II – AKS Niwka 9:1 (4:1) Bukowiec 70,72, Holewa 30,88, Pawełczyk 34, 42, Jędryka 7, Augustyniak 89, Majewski 42 – Ślufcik 11

Unia Kosztowy – Sparta 2:0 (1:0) Tracz 23, Wiklak 79

Żory – Piast 1:0 (1:0) Pudełko 24

MK Górnik – AKS Mikołów 1:1 (1:0) Żaba 3k. – Kulisa 80 k.